Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Fejlesztők, programozók!...

Fejlesztők, programozók! Szerintetek milyen egy ideállis fejlesztő cég, mint munkáltató? Milyen elvárásaitok vannak?

Figyelt kérdés

Mi az ami szerintetek menő egy webes fejlesztő cégnél?

Pl ingyen kávé, menő berendezés, fotelek, bicikli az irodában, játékok (csocsó, biliárd, pingpong asztal, videójáték)?


Melyik cég a legmenőbb itthon ebből a szempontból?



2013. ápr. 9. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem munkát keresel, hanem délutáni elfoglaltságot
2013. ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én mondjuk itthon dolgozom, de egyébként két dolog lenne fontos; legyen az irodában valami amivel levezethetem a stresszt, illetve olyan melókat vállaljunk amiket később szívesen mutogatok mint referenciát.


Nem nagyon mértem fel a piacot, de régen a Kirowskiról hallottam sok szépet és jót.

2013. ápr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kevés elvárásom van.

Jó, gyors fejlesztői eszköz.

Kényelmes fotel, amiben akár 8 órát is végig lehet ülni,

Állítható egér paddal, billentyűzet tartóval.

Nyáron légkondi, hogy ne süljünk a kényelmes fotelba.

Rugalmas munka idő, (persze határidők tartása mellet)

Kb. ennyi az elvárásom, egy szép fizetés mellé. :-)

2013. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Drone007 ***** válasza:

Egy ideális cég jó munkakörnyezetet biztosít a munkához. Vagyis ahogy előttem írták, megfelelő munkaeszközök, légkondi, stb...

A másik fele, hogy ne terheljék túl a munkaerőt (vagyis engem), és ne várják el az extra melót kompenzáció nélkül. De ne legyen sértődés, ha a szabadidőmmel én akarok rendelkezni.

Versenyképes fizetés sem árt, vagy előrelépési lehetőség, esetleg az anyagi kompenzációk növekedése idővel.

Legyen munka, és ne nekem kelljen felhajtani azt. A főnökeim emberiek legyenek, a munkatársaim barátságosak, és legyen csapatmunka.


Szerintem ezek alapvető elvárások, mégis sok munkáltató magasról tesz rá milyenek a munkakörülmények, és milyen eszközökkel kell dolgoznod sajnos. Sokan úgy gondolják, ha már kifizetlek dolgozz meg érte. És sajnos meg is tehetik, mert elég nagy a munkanélküliség, és szivesebben vesznek fel olyat aki keveset kér, legfeljebb lecserélik 1-2 hónap után.

Manapság egy diploma kifejezetten hátrány, mert magasabb bérkategóriát jelent, és azt nem hajlandóak kifizetni.

2013. ápr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Drone007 válaszával maximálisan egyetértek.


Amúgy annyi kiegészítés, hogy az ingyen kávé azért az összes nagyobb cégnél megvan, illetve a kisebbeknél is elő-elő fordul, hogy a főnök többet dob a kávés "kasszába". (Tapasztalat. :) )


Na meg a csapat maga sem mindegy, hogy mennyire képes együtt dolgozni.



"Manapság egy diploma kifejezetten hátrány, mert magasabb bérkategóriát jelent, és azt nem hajlandóak kifizetni."

Egy diploma sosem hátrány. Így is túl sok kontár van...

2013. ápr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 PHP de kóder! ***** válasza:

Egy diploma sosem hátrány. Így is túl sok kontár van...


es tul sok diplomas kontar (ket diplomaval irom ezt)

2013. ápr. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Drone007 ***** válasza:
Hát igen, azt azért el kell ismerni, hogy a webfejlesztésben a diploma nem sokat ér, mivel a technológia gyakorlatilag havonta fejlődik, évente elavulnak a régi megoldások - legalább is a magasszintű fejlesztésben. Ezért egy webdeveloper diploma nem garancia semmire. Csak a naprakészség és a referenciák számítanak, meg a több éves/évtizedes tapasztalat.
2013. ápr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem írom le ugyanazt amit többen előttem, inkább egy teljesen más dolgot tennék hozzá, ami webfejlesztőknek ismerős lehet.

Nagyon fontos, hogy a vezetés milyen szerződéseket, feltételeket, rugalmasságot szab a megrendelővel szemben. Szerintem a webfejlesztésre nagyon igaz a véget nem érő projekt kategória, ahol még ezt kéne kicsit módosítani, meg a nem lehet még ezt beletenni.

Azt mondaná az ember, hogy ez alkalmazottként nem számít, megcsinálod ami a munkád, de ez szerintem nem így van. Egy idő után nagyon idegesítő "fölöslegesen" dolgozni.

Így szerintem fontos a profi és határozott projekt kezelés. Nem mennék vissza webprogramozni e nélkül.

(több mint 5 évet toltam webprogramozást, php, aztán c# asp.net MVC3, ilyesmik)

2013. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
@10:30: Nem is webdev-es, hanem valami rendes programtervező vagy hasonló azért igenis sokat tud érni. :)
2013. ápr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 PHP de kóder! ***** válasza:
latom, nem ertesz a webdevhez, akkor nem irnal ilyen suletlenseget. egy bizonyos szint folott ez igen komoly es osszetett munka (adatbazistervezes, algoritmusok stb.)
2013. ápr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!