Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyit keres egy programozó...

Mennyit keres egy programozó külföldön, belföldön, kezdőként és tapasztaltként?

Figyelt kérdés
Minden régióbeli fizetés érdekel főleg olyanoktól akik nem laikusok, mivel eddig úgy tervezem hogy az leszek és van is kedvem csinálni de a fizetés fontos szerepet játszik.

2013. ápr. 4. 23:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%
Sokat.
2013. ápr. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Na játsszon fontos szerepet, nem emiatt kell programozónak menni, ide tényleg elhivatottság kell.


Amúgy pedig valóban, elég sokat.

Jobb helyeken a kezdők is 200-250-től fölfelé startolnak itthon is.

2013. ápr. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Itthon egy pályakezdő 150-240 nettó körül indul, +juttatások(cafeteria), cégtől függően. Nyilván a juttatás is cégfüggő, van ahol havi 15 a cafeteria, van ahol 40. Szóval mondjuk egy nagyon zsidó cégnél keresel 150+15 nettót, egy nagyon bőkezű cégnél meg 240+40 nettót.

Természetesen a többet fizető cégekhez nehezebb bejutni, magasabban van a mérce.


Régiókról Magyarországon nincs értelme beszélni, mert vidéken gyakorlatilag zéró munkahely van ebben a szakmában, csak Budapest jön szóba.

Még mielőtt kötözködni kezdene bárki, természetesen tudom, hogy lehet találni vidéken is, de meg lehet nézni bármelyik álláskereső portálon, hogy Budapesten kb. 5x annyi programozói állás van, mint az ország összes többi részén együttvéve.


Egy tapasztalt és jó szakember, ha csak programozásról beszélünk, véleményem szerint nem nagyon mehet 300-350 nettó fölé.(Persze nem zárom ki, hogy létezik olyan cég, ahol igen, de általában nem)

De itt hangsúlyoznám, hogy ez abban az esetben igaz, ha CSAK programozásról beszélünk. Természetesen akinek van ambíciója ilyesmire, abból lehet architect/vezető fejlesztő, de ott már nem csak programozni kell. Sőt, a munkaidő nem elhanyagolható részében ilyesmikkel kell foglalkozni, hogy ügyfelekkel/partnerekkel tárgyalni/egyeztetni/megbeszélni, a management-el tárgyalni, erőforrás-becsléseket adni nekik fejlesztési feladatokra/projectekre, és a csapatodat irányítani.

Egy architectnél/vezető fejlesztőnél a fizetés már igencsak megugrik a mezei programozóhoz képest: én dolgoztam olyan cégnél, ahol az architectek 6-700 nettó körül kerestek.

Én magam az utolsó munkahelyemen architectként ~450 nettót kerestem.


Nézzük külföldet.


Anglia, Írország és Skócia:

[link]


Végiglapozva egy pár oldalt kiderül, hogy 20000-től 60000 Fontig keresnek ott a juniorok. Ott ugye éves fizetést szoktak megadni(meg még sok más országban is).

A Font középárfolyama ma 356 Ft, ebből kiszámolva egy havi fizetést Forintban a következő két szélsőérték jön ki:

~600 000 Ft-tól 1 780 000 Ft-ig terjed.


Senior ugyanitt:

[link]


40 000 Fonttól 100 000 Fontig terjed. A számolást rádbízom :)



Több országot most nincs kedvem végigböngészni, de nyugaton a többi országban is kb. hasonló a fizetés nagyságrendileg. Ha nagyon érdekel, gugli a barátod:

junior programmer [országnév], illetve senior programmer [országnév]

:)

2013. ápr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kifejtést!

Eddig mindenki azt mondta, hogy az ne menjen programozni akit csak a pénz érdekel, pedig ez az egyik legjobban fizetett munka a piacon szerintem. A fizetések külföldön többek az egyértelmű de az kérdés még így is, hogy megéri-e kimenni, mivel ott az árak is nagyobbak. Engem érdekel a dolog, tehát úgy érzem tudnám csinálni. A fizetésbe meg annyit akarok, hogy legyen egy fix jövedelme, amiből úgymond "bőven megtudok élni" + félre is tudok rakni. Szerintetek akkor menjek erre a pályára, csak mert már elégé beleéltem magam és más ilyen fixen jól fizető állást nem nagyon tudok.

2013. ápr. 6. 01:44
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, nyáron láss neki megtanulni programozni mondjuk python-ban. kezdetnek remek. próbáld ki mennyire nyűgöz le, mennyire szereted csinálni, mennyire érdekel, mennyire tudod beleélni magad, hogy ezt az aktivitás végzed. Ha nem rettensz el akkor mélyülj el benne. Amúgy az elején nem könnyű ez.


Jelzem, a programozók azért keresnek sokat mert programozni egyáltalán nem könnyű. Nem mindenkinek való szakma.

2013. ápr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mikor elkezdtem az évet jeleztem a tanárnak, hogy programozó szeretnék lenni mert, a felvételi megköveteli a z informatika emelt szintet. Erre azt mondta, hogy szerezzek be pascal könyvet és tanuljak meg abból. Egy ideig szorgalmasan csináltam aztán folyamatosan ráuntam de nem tudom, hogy azért mert nem tetszett vagy azért mert úgy elég nehéz hogy egy könyvből olvasok csak és nincs mellé semmi segítség ha épp elakadok. Aztán kiderült, hogy mégsem kell az emelt szint a felvételihez és abbahagytam a tanulását annak és jeleztem hogy előrehozottat teszek informatikából közép szinten. Tizenegyedikes vagyok amúgy. Maga az tetszik, hogy alkossak valamit egymagam és azzal másoknak segítsek csak éppen nem tudom, hogy mennyire fog menni. Jelenleg annyit tudok, hogy a közép szintűt le akarom tenni legalább 85-90%-osra aztán nem tudom. Megfogom nézni a Pythont is aztán meglátjuk. Az mondjuk eléggé zavaró, hogy eddig mindenki azt mondja, hogy ne a fizetés miatt legyek programozó pedig nekem elég fontos a magas fizetés. Még nem tudtam eldönteni, hogy a programozni akarásom erősebb-e ennél. Köszi a válaszokat!
2013. ápr. 7. 01:23
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondja mindenki, hogy ne a pénz miatt csináld, mert rengeteget kell vele szöszmötölni meg plusz energiát befektetni, és ha nem szereted a dolgot akkor szenvedni fogsz. Nem kicsit. Nem eltántorítani akarlak.


Ha tudsz középszinten angolul, akkor próbáld ki ezt:

[link]


remek, interaktív, van python, javascript. Lehet inkább a javascripttel kezdd mégis inkább, mert azzal szerintem könnyebb egyszerű, látványos dolgokat csinálni amit mondjuk olyannak is megmutathatsz, aki nem tud programozni.

2013. ápr. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

A programozók azért keresnek viszonylag sokat, mert az, hogy valaki ezt a munkát jól végezze megkövetel egy elvont, absztrakt gondolkodási módot, amire a legtöbb ember nem, vagy csak nagyon keserves küzdelmek árán képes. Azért mondják, hogy ne a pénz miatt menj programozónak, mert ez nehéz szakma és ha nem élvezetből csinálod, akkor nagyon kevés az esélye, hogy jó szakember váljon belőled, amiből az következik, hogy nem fogod megkapni az áhított magas fizetést.


Az, hogy valaki mitől számít jó szakembernek relatív, de az igazán komoly projektekben való részvételhez nem elég programozni tudni (és itt programozás alatt nem az előttem szólók által ajánlott és viszonylag egyszerűbb szkriptnyelvekre (Python) gondolok, hanem C/C++ és társaira), hanem nagyon komoly matematikai háttérrel is rendelkezned kell.


A példa kedvéért ahhoz, hogy valaki az ELTE IK-n Bsc diplomát szerezzen Programtervező Informatikus szakon, sikeresen el kell végeznie 4 félév Analízist, 2 félév Numerikus Módszertant, 2 félév Diszkrét Matematikát, 1 félév Lineáris Algebrát, 1 félév Valószínűség számítást és Statisztikát, Logika és számításelmélet (1 félév). És ez még csak a matematikai vonal. A programozási tárgyak elmennek egészen a magas szintű modern nyelveken át (C#, Java, C++) az alacsony szintű, primitívebb és ezáltal nehezebben megérthetőekig (C, Assembly). Tanítanak továbbá programozás elméletet is, mint Algoritmusok és Adatszerkezetek (2 félév) vagy Formális nyelvek.


Ezekből mind le kell vizsgázni, és még úgy sem valami egyszerű ha szereted csinálni.


De mindezek után a Bsc diploma sem garancia arra, hogy érted és meg is tudod csinálni azt, amit a munkáltató elvár tőled. Ehhez tapasztalat kell, amit saját projektek során fogsz magadra szedni, de ehhez is az kell, hogy szeresd, mert ha eleve nem szeretsz programozni, akkor garantált, hogy a szabadidődet sem azzal fogod tölteni.


A fizetésekkel kapcsolatban pedig annyit mondanék, hogy a 160 ezer FT nettó elég nevetséges, van olyan ismerősöm aki 460 ezer FT nettót keres és friss diplomás.

2014. jan. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"az alacsony szintű, primitívebb és ezáltal nehezebben megérthetőekig (C, Assembly)"


Ezt még kibővíteném, hogy van egy kellemes Fordítóprogramok nevű tárgy is.

Ott olyan szinten lemész alulra, hogy te magad írod meg egy adott nyelvhez a fordító programot.

(Nehéz tárgy, de jó és hasznos.)

2014. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

Igazából én ilyenkor mindig elgondolkoztam azon, hogy érdemes-e folytatni itthon, vagy mondjuk meg lehetne-e máshol is próbálni. Aztán egyszer dumáltam egy régi gimis társammal, aki meggyőzött arról, hogy menjek ki hozzá Dublinba. Aztán végül igaza lett.

De miért is érdemes éppen Írországba menni? Talán már sokan hallottatok róla, hogy ez a kis zöldellő szigetország az utóbbi évtizedben komoly IT szereplővé vált az EU-ban, de valószínűleg keveseknek van konkrét fogalma arról, hogy mit is jelent ez valójában. A történet igen egyszerű, még a 90-es évek közepén vált igen népszerű célponttá az akkor még javában dübörgő Kelta tigris gazdasága a külföldi befektetők szemében. Az ezredfordulót követően a különféle angolszász szoftver és hardver cégek is rájöttek arra, hogy ez az USA és Anglia között elterülő szigetke ideális hely lehetne a letelepedésre. Nos, persze a infó szektort érintő adókedvezmények is segítettek ebben. A lényeg, hogy manapság már a kicsiktől a nagyokig szinte mindenféle IT cég megtalálható Írországban. Twitter, Facebook, Microsoft vagy éppenséggel a Google mind nagy irodával rendelkezik errefelé, sőt gyakran az európai központ is itt található. Ha meg ez nem elég meggyőző, akkor érdemes megnézni, hogy hány start-up vállalkozás indul hetente csak Dublin környékén.

Ezek után talán nem meglepő, hogy jelenleg az ország vonzza a külföldi humántőkét. Az ír felsőoktatás megpróbált reagálni a hirtelen megugrott keresletre, de nem tud elég emberfőt kitermelni időben, meg amúgy sincsenek elegen az írek. Tehát maradnak a nemzetközi fejvadászcégek és a jobb megélhetést remélő bevándorlók, méghozzá a diplomás fajtából. És ha már bevándorlók, akkor itt vagyunk mi is, magyarok, méghozzá igencsak nagy számban. Saját tapasztalatból kiindulva, egy idő után nem lepődsz meg azon, hogy a kávét egy debreceni lány adja ki, vagy hogy a HR osztályon dolgozik egy évfolyamtársad volt barátnője. Kicsi a világ, Dublin még annál is, és a magyarokat szívesen látják igazából minden feladatra, nem hogy a poroszos oktatáson edződött programozóinkat. Nyelvileg ugyan nem tartozunk a legkeresettebb személyek közé, de ha a kiváló angolja mellett netalántán tud az ember még egy európai nyelvet, mondjuk németet, franciát vagy valamilyen skandináv országét, és mondjuk stabil lábakon áll java, C++ vagy C# terén, akkor valószínűleg két kézzel fognak kapkodni utána.

Persze nem egyszerű megtalálni a legjobb helyet, sok a közvetítő – vagy magát annak valló – iroda vagy frissen alakult cégecske. Sokan szeretnék meglovagolni ezt a trendet, és nehéz kiválasztani a megbízható embereket. Nekem szerencsém volt, hiszen már volt kint ismerősöm, aki segített itt-ott, elintézett pár interjút, de hamar azt vettem észre, hogy a profi közvetítősökön keresztül érkezők két lépés előnnyel indulnak. Szóval ha nincs ismerős vagy családtag, az se katasztrófa, sőt. Az egyik ilyen cég, akiket ajánlani tudok az a Make IT in Ireland. Elég profik, csak el kell küldeni az adataidat, és ha minden klappol, akkor viszonylag hamar elkezdenek bombázni ajánlatokkal.

Szóval a lényeg, hogy ha már eleged van az itthoni adok-kapokból, vagy meguntad ezt a pár cég által uralt szűk piacot, akkor vár a nagyvilág, és azon belül is Írország. Akár csak néhány évre, akár hosszabb távra, de érdemes elgondolkozni ezen a lehetőségen. Legrosszabb esetben is lesz pár év tapasztalatod külföldi munkavégzéssel, és az már itthon is sokat nyom a latban.

2014. febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!