Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Dinamikus weboldal? Jó ez így?

Dinamikus weboldal? Jó ez így?

Figyelt kérdés

Üdv.

Szeretnék csinálni egy dinamikus weboldalt. Minden menüpontra kattintva más tartalom jelenjen meg azt akarom. Ezért úgy gondoltam, hogy csinálok egy alap php fájlt ami az oldal alap vázát fogja tartalmazni (mivel minden menüpontnál a szerkezet ugyan az marad, csak a tartalom div tartalma változik). És ezen belül a php fájlon belül mindig betöltöm az aktuális menüponthoz tartozó control fájlt illetve view fájlt (a control végzi a háttérbe a dolgokat, pl kilistázza a híreket dátum szerint csökkenő sorrendbe, a view fájl meg megjeleníti ezeket a híreket) Az url címsorba pedig egy get 'változóba' eltárolnám hogy éppen melyik menüt nézi a felhasználó és annak a menünek megfelelő view,controlt tölteném be. Szóval pl index.php?menu=magunkrol. És akkor a magunkrol control és view. Ez így jó?


Másik, hogy tudom azt megcsinálni hogy pl a url sávba csak enniy látszodjon hogy xyz.hu/menunév és semmi más, kiterjesztés nélkül? Minden menünek 1 külön mappa és ezeken belül 1-1 index.php?


Köszönöm mindenki válaszát:)



2013. ápr. 10. 20:00
 1/5 Drone007 ***** válasza:

Az MVC módszer jó kiindulási alap lehet, de nem tartom célszerűnek, hogy minden menüpontnak saját mappát hozz létre. Szerintem ne menüpontokra koncentrálj mappa létrehozáskor, hanem a behívandó programozott tartalmakra (pl galéria megjelenítő). Az egyszerűbb statikus tartalmakat le lehet tárolni adatbázisban, ahogyan azt is, hogy adott menüponthoz statikus vagy programozott tartalom tartozik.

A menüpontok adatait szintén adatbázisban tárold.


A seo-barát url-eket htaccess segítségével oldhatod meg. A htaccess trükkökről itt olvashatsz bővebben:

[link]

A mod_rewrite segítségével megoldhatod, hogy minden hívás az index.php-n (vagy egy másik feldolgozó fájlon) keresztüljön fusson át, a további adatok pedig bekerüljenek egy $_GET változóba, amit már úgy vizsgálsz ahogyan szeretnél. Pl.: kideríted mely menüpontot hívták meg, azon belül megyik oldalt/cikket ...

Egy példa:

RewriteRule ^(.*)$ /index.php?adat=$1

Így a $_GET["adat"] változó fogja tartalmazni a további hívási adatokat.

2013. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Nem kell külön mappákat létrehozni ez a fajta url a "szép url/keresőbarát url".


Az kérdés első feléhez nem értek teljesen. Egyszer próbálkoztam ilyesmivel ott maga a header is külön volt és a view ősosztályban volt a footerel együtt ami mindig lefutott, és az index-ben az adott controller volt meghívva, ami majd meghivta az adott view-t ami az view ősosztály miatt behivta a minden oldalon megjelenetitett dolgokat. Persze ettől még a te megoldásod is lehet jó, ennyire nem értek hozzá. :)

2013. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én inkább adatbázist használnék, és abban tárolnám a tartalmat, amit egy adminisztrációs felületen tudsz szerkeszteni valamelyik wysiwyg szerkesztővel.
2013. ápr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy ez mitől dinamikus oldal. Azért mert php-ban írod még nem lesz az, hiszen előre megírt fix tartalmakat jelenítesz meg.


Én nem tárolnám adatbázisban a tartalmat, amennyiben csak Te szerkeszted azokat. Hanem egy mappán belül fájlokban tárolnám a váltakozó tartalmakat. És a fájlok nevei megegyeznének a link névvel, tehát az xyz.hu/valami linkre a "valami" nevű fájlt olvasnám be. Ez egy elég egyszerű megoldás, de ez még mindig statikus.


Természetesen nem mappák létrehozásával oldják meg azt, hogy xyz.hu/menunév legyen, hanem a már említett htaccess fájlban egy kis rewriterule-val. Nem egy bonyolult dolog, de azért megvan a maga logikája. Az is kérdés hogy milyen tárhelyed van, mert úgy tudom bizonyos ingyenes tárhelyek nem engedélyezik a htaccess szerkesztését.

2013. ápr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Drone007 ***** válasza:
#4 Olvass kicsit az MVC modellről, tanulgass php-t, mysql-t, emelkedj fel a webtáker szintről, azt javaslom.
2013. ápr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!