Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyit lehet freelancer-ként...

Mennyit lehet freelancer-ként webfejlesztéssel keresni?

Figyelt kérdés

Nekem volt, hogy összejött több tízezer néhány óra alatt, viszont nehezen találtam megbízásokat, így ebből meg sem tudnék élni.


Aki már nagyon benne van, az mennyit keres? Van itt olyan, aki ilyesmivel foglalkozik? Mennyit lehet keresni ilyen külsős munkákkal? Mennyi idő alatt lehet begyakorolni az ügyfélszerzést? Mik a legjobb tippek?



2013. jún. 7. 20:56
 1/5 A kérdező kommentje:
(Jelenleg alkalmazottként dolgozom)
2013. jún. 7. 23:43
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Nemzetközi szinten a keletieket (kína, india) nehéz árban lenyomni.

Ide haza meg fukarság megy, akik rendelnek valamit, azt ingyen akarják, a nagyobb befektetők, meg a nagy marketingesek ismerősei közt jutalékért szét osztogatják.

Tartsd meg az állásod, és mellékesben, ami néha bejön vállald el. :-)

2013. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem is árban, hanem minőségben szeretném őket lenyomni.

Hát mér' akarnám árban lenyomni? :D Pénzt akarok keresni, nem időt veszteni.


De köszönöm a tanácsot, amúgy is maradok a munkahelyen, csak próbálok freelancerkedésben is tapasztalatot szerezni, mert azért itthon máshogy nem nagyon lehet óránként 5-10-15 ezer forintot megkeresni webfejlesztéssel. Csak most stabil munka kell, mert 20 évesen nincs se passzív jövedelmem, se félretett pénzem.

2013. jún. 8. 12:19
 4/5 Drone007 ***** válasza:
54%

Freelancerként fontos, hogy legyenek kapcsolataid, vagy olyan források, ahonnan jönnek melók. Egyébként házalhatsz magaddal, de mivel így semmi reputációd nincs (a megrendelők nagy ívben tojnak a referenciákra), munkád se lesz. Durva, de ilyenkor a tudás, és a tehetség csak másodlagos.

Nekem is van egy ismerősöm, aki időnként hozza a melót, ill. vannak visszatérő ügyfelek.


Szóval, ha csak nem szorulsz rá jobb ha mellékesként csinálod. Egyébként ha megvan az üzleti forrás, akkor elég jól meg lehet élni freelancerként, de ha forrás van, akkor már a tudás az ami számít.

2013. jún. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt a pár szabadúszó munkát, amit elvállaltam, külföldi közvetítő portálokon, pl. Odesk-en sikerült felhajtanom. Úgy kezdődött így a kereset, hogy egy óra alatt minimum 5000 forint, ami azért ennyi idősen nem szar. Viszont ugye elég nehéz sok ügyfelet szerezni, így megélni nem sikerült belőle, mivel hogy szart se ér a napi 20 ezer forint, ha kéthetente jön össze 1-2 napra :D. A stabil munkában az a jó hogy nem fizetnek ugyan sokat de legalább stabilan.
2013. jún. 9. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!