Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerintetek, önerőből tanfolya...

Szerintetek, önerőből tanfolyamok nélkül, megtudok tanulni programozni, weblapot fejleszteni?

Figyelt kérdés

Ha esetleg, tudnátok ajánlani könyveket, amikből elkezdhetnék tanulni, szívesen fogadom.

Html programozást tanultam - informatika érettségi szintjén.

A válaszokat, előre is köszönöm!



2013. jún. 12. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az csak rajtad múlik. Érdemes megpróbálni legalább koordináltatni magad egy tanárnak. De nekem teljesen magamtól is ment, könyvekből. Azóta egyetemre is járok, a programozós tárgyak így már egyáltalán nem okoznak kihívást. Most van egy tanítványom, úgy néz ki hogy nem vagyok rossz tanárnak. Ha gondolod neked is adok egy néhány tanácsot, bár tanítani csak akkor tudlak ha személyesen is találkozunk.
2013. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én se tanultam sose suliba. na jó ez így nem igaz, mert a papír miatt kijártam egy okj-t, de akkorra már a szakmában dolgoztam.
2013. jún. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én meg tudtam. 3éve cinálom a saját oldalamat, html5 kompatibilis, elég sok PHP van benne(konkrétan az egész tartalomvezérlő az)

én a javát hanyagolom belőle, meg a flasht is.

cégnek is készítettem már lapot.

2013. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Html programozást tanultam - informatika érettségi szintjén."

azt akkor most felejtsd is el szerintem, mert elég sz.r helyzetben leszel, ha arra alapozol :)

se normális css, se normális html.

Ráadásul a html nem is programozási nyelv. csak leíró.

2013. jún. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"én a javát hanyagolom belőle"

javascriptre gondolsz? mert az gáz, ha hozzá sem nyúlsz


Meg lehet tanulni, valamivel biztos lassabb, hogy mennyire az a szorgalmadon múlik. Ha elakadsz, vagy nem vagy biztos valamiben, írj ide, vagy máshova.


w3schools.com

google.hu :D (legjobb barátod lesz)


html, css

aztán javascript -> php -> mysql

ha php-mysql nél tartasz, akkor majd beszélünk újra :D

(pl oop, seo, htaccess)

2013. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, de nem száműztem teljesen, hanem amit meg lehet oldani PHP-vel, azt inkább azzal. Szóval kb mindent.

Nincs szükségem java-ra. Sok a rossz tapasztalat vele.

2013. jún. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért remélem a "java"-t itt csak rövidítésként használod, és véletlenül sem kevered össze a JavaScript-et a Java-val, mert 2 külön dologról van szó. :)
2013. jún. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

JS-jQuery nélkül sok jó dologtól eltaszítod magad.

CSS3 -al sok szépet lehet alkotni, de pl. WYSIWYG tartalom kezelő nélkül másoknak készített oldal tartalmát felvinni elég mókás.

+ HTML5 Canvas -al kiváló, ahhoz pedig kell a JS.

Flash már elavulóban van, 1-2 év és teljesen meghalhat, ha csak nem fejlesztenek rajta valami oltári nagyot.

2013. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
könyvekből könnyebb megtanulni, mint tanfolyamon :-)
2013. jún. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen,direkt nem írom ki végig,mert telefonról lerohad a kezem így is. :) Elhiszem,hogy sok tutiságot kihagyok az életemből,deigazából én eddig php-val és html-el mindent megoldottam ami kellett. Természetesen nem mondom,hogy elzárkózok a JavaScript. elől teljesen,de nekem eddig nem kellett. Hát majd ezután hátha :)
2013. jún. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!