Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Melyik Joomla verziót válasszam?

Melyik Joomla verziót válasszam?

Figyelt kérdés

1.5 oldalt kellene frissítenem. Melyik verzió mellett mi szól?


Kiterjesztések hol támogatottak jobban?

2.5 vagy a 3.x a jobb?

LTS verzió kellene, de az meg csak a 2.5. Nagyon nagy macera az 1.5 ről upgradelni, ezért nem akarom majd ha lejár mondjuk a 2.5 támogatása, akkor megint ezt a macerát végigvinni.

Vagy ezek már megoldottak lesznek? Ott nem kell a migrálásnál szenvedni mint most?

Elég sok minden újra lett tervezve az 1.5-höz képest.



Szóval 2.5 vagy 3.1 esetleg várjak jövő évig a 3.5 LTS verzióig?



2013. jún. 16. 04:13
1 2
 1/19 Drone007 ***** válasza:
38%

Szerintem a jövőbe senki nem lát bele, még a joomlát fejlesztők sem. Egy év alatt olyat fordulhat a technika, hogy elavul bármi ami eddig újnak számít.

Az biztos, hogy webfejlesztőként nem tudom jó szívvel ajánlani a joomlát, de ha már frissíteni akarsz, akkor nyugodtan upgradeld 2.5-re.

2013. jún. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 joomlacms ***** válasza:
100%

Joomla! 1.5 felett már mindegy, hogy mire migrálsz, mivel a beépített frissítőrendszeren keresztül, frissíthető az alaprendszer és a hozzátartozó bővítmények.

Elsősorban azt kell megvizsgálnod, hogy melyek azok a bővítmények, amelyeket használsz és azoknak van-e 2.x-val vagy 3.x-val kompatibilis verziója és e szerint kell frissítened.

A Joomla! 3.1 mellett szól, a mobilnézet támogatás, címkézés, kibővített nyelvkezelés, továbbá sok bővítményt már csak 3.x-es verzióra fejlesztenek, mint például Phoca bővítmények, ellenben ha webboltot akarsz, akkor jobb választás a Joomla! 2.5


Joomla! verziókövetés: [link]

Joomla! migráció: [link]

Joomla! 3.0 újdonságai: [link]

Joomla! 3.1 újdonságai: [link]

2013. jún. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
a joomlán egy árva percet nem gondolkodnék, nem ér annyit. kaki.
2013. jún. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem akarok webboltot, viszont a mobilnézet támogatás fontos lenne, reszponzív téma kéne, a probléma, hogy az eddig "bevezetett" dizájn, színvilág maradjon meg.


Mennyire gyorsult az újratervezéssel az új joomla?


Aki leszólj a a Joomlat miért és mit ajánl helyette?

2013. jún. 16. 18:08
 5/19 joomlacms ***** válasza:
100%
A Joomla! 2.5 már nem tartalmaz régi Mambo-s, J 1.x-es kódokat. A kinézet már csak rajtad múlik. Én, mindenképpen keretrendszer alapú Joomla! sablont ajánlok használatra: [link]
2013. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Egész jó ez az oldal amit linkeltél :)

Van olyan kiegészítő ami natívan belekerült a 3.x verzióba és nem kell letölteni? Vagy a minden amit az 1.5 alatt használtam azt újra le kell tölteni. Persze nyilván kéne tudni miket használtam.

Pl. blank module ami egy üres modul és bármilyen html kódot beletehetek. Ilyen került a 3.0 -ba alapból?

2013. jún. 16. 18:57
 7/19 joomlacms ***** válasza:
Ha például Gantry keretrendszert használsz, akkor dinamikus te oszthatod be a modulpozíciókat, így nincs szükség blank modulra.
2013. jún. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Aki leszólj a a Joomlat miért és mit ajánl helyette?"

Mert kb 3perc feltörni, egy "cég"-gel volt dolgom, nem nevezném meg, minden héten felnyomták a weboldalukat, többek között az a kurd csoport is, akik a mittudom én melyik vízmű weboldalát is(googlel megtalálod őket)

Helyette?

Saját motor, ha az nincs, Wordpress, vagy Drupal (bár a drupalt annyira nem ismerem, de még fele annyi panaszt se hallottam rá, mint a joomlára.

2013. jún. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 joomlacms ***** válasza:
A Joomla! migráció során csak adatmigrálás történik. Csak azokat kell feltelepítened külön, amiket a migrátor nem támogat.
2013. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 joomlacms ***** válasza:
100%
#8 Valószínűleg a kérdező, ha tudna saját rendszert írni, nem tette volna fel itt a kérdését. Minden rendszer törhető, csak az a kérdés megéri-e a ráfordított pénz/idő. Ha, valaki tartalomkezelő-rendszert használ és betartja a biztonsági ajánlásokat és frissíti a rendszerét, akkor jóval biztonságosabban üzemeltetheti azt, komolyabb feltörés nélkül.
2013. jún. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!