Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet blogger.com-on...

Hogyan lehet blogger.com-on olyan linket csinálni, amire ha ráklikkelnek az emberek az emailemre címzett sablon üzenetet tudnak elküldeni?

Figyelt kérdés

a megcímzett email az idáig megvan, de a sablont hogyan lehet beágyazni?


nem tudom ezeket a weblapkészítős szaknyelveket, úgyhogy elég köznyelven van fogalmazva a kérdés, de remélem érthető:)



2013. jún. 20. 22:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Itt egy angol leírás:

[link]


Lényeg:

Az alap link így néz ki: mailto:EMAILCÍM

De hozzáadhatsz paramétereket kérdőjel után, paraméter=érték formában, & (and) jellel elválasztva.


subject = tárgy

body = levéltörzs

2013. jún. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ, de valamit nem jól csinálok:


mailto: link with subject line- ez kellene nekem, ha jól értelmeztem


<a href="mailto:onecooldude@gmail.com?subject=Hey+Dude.+You're+Cool.">onecooldude@gmail.com</a>


bemásoltam és az ő email címe helyett az enyémet írtam be. a címzés működött, de a sablont nem rakta be... mi a teendő? mit csináltam rosszul?

2013. jún. 20. 23:05
 3/15 A kérdező kommentje:
ja és azt írja érvénytelen...
2013. jún. 20. 23:09
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem működik a linked. Valószínűleg a Blogger rendszere dobja vissza, és szerintem az aposztróf miatt.


Én azt javaslom, a szöveget, amit a subject= után írnál, először kódold át itt: [link]


Beilleszted a szöveget, aztán Encode gomb. Átkódolja és az eredményt másolhatod a subject= után.


Remélem így már jó lesz. :)

2013. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ja viszont igen, arra figyelj, hogy a +-t ugye szóközként használod, ez már az átkódolt változat. Szóval ebbe a kódoló cuccba még szóközökkel másold be a szöveget. :)


Bááár, igazából a + jel is átmegy a levelezőprogramba, meg nem kódolja vissza, szóval lehet eltérítettelek.


Szóval amit próbálj ki először: az aposztrófot kerüld. :)

2013. jún. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

ezt írja a tárgy a címzettnek:Ennek%20nem%20%C3%ADgy%20k%C3%A9ne%20kin%C3%A9znie.


igy sem jó:D

2013. jún. 20. 23:24
 7/15 A kérdező kommentje:

SIKERÜLT!!!!!!!

köszi a segítséget:)


ja és mégy egy kérdés, outlook express 6 van a gépemen. gondolom a legtöbb embernek ilyenje van, és ezzel sajnos nem lehet elküldeni... nemtudom miért... erre valami megoldás?

2013. jún. 20. 23:31
 8/15 A kérdező kommentje:

A(z) "g” állomás nem található. Ellenőrizze, hogy helyesen adta meg a kiszolgáló nevét. Fiók: 'g', Kiszolgáló: 'g', Protokoll: SMTP, Port: 25, Biztonságos (SSL): Nem, Hiba a szoftvercsatornában: 11001, Hibaszám: 0x800CCC0D


ezt írja pontosan

2013. jún. 20. 23:33
 9/15 anonim ***** válasza:

Mondom, hülyeséget írtam. :) (Kell ez a kódolás URL-eknél, de itt speciel nem, mert nem is valódi URL-ről van szó.)


Próbáld így (aposztróf nélkül):


<a href="mailto:onecooldude@gmail.com?subject=Hey Dude. You are cool.">onecooldude@gmail.com</a>


Ha így megy, akkor tényleg az aposztróf volt a gond.


Mondjuk érdekes, most kipróbáltam én is Blogger-ben, nekem az első kódod is lazán működik.

2013. jún. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jajó, látom sikerült, jól van. :) Nincs mit.


"g" állomás... ööö, hát Outlook-ot én nem használok (Thunderbird párti vagyok), be van állítva valamilyen fiók az Outlook-odban?

2013. jún. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!