Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudok "kattintgatós"...

Hogyan tudok "kattintgatós" oldalt létrehozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Biztosan emlékeznek páran, hogy régen voltak ilyen szivatós oldalak. Rámentél és bejött egy ablak ami miatt nem tudtad bezárni a böngésződ és kattintani kellet mindig az "OK" gombra, hogy továbbhaladj.


Nos szeretnék egy ilyen weboldalt csinálni, nem szivatni vele igazából egy embernek készülne és neki is jó szándékból, tehát nem azért, hogy megszivassam hanem meglepetésnek. :)


0 programozói tudásom van és az a kérdésem, hogy tudtok e linkelni nekem valamilyen tutorialt, segédletet amivel csak egy ilyen pofonegyszerű oldalt létre tudok hozni? Semmi cicoma, 1 embernek készül az egész tehát nagyon alap kéne. :)


Annyit szeretnék belerakni, hogy ha beírta a weboldal címét akkor felugorjon az az üzenetdoboz és akkor végig kell haladni rajtuk a kattintásokkal és ha végigért valami kis üzenet és kiléphet.


Előre is köszi! :)



2013. aug. 1. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

<!DOCTYPE html>

<html>

<head>

</head>

<body>

<script>

alert("Első ablak.");

alert("Második ablak.");

</script>

</body>

</html>

2013. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt elmented index.html néven, és feltöltöd egy ingyenes webtárhelyre.
2013. aug. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezer kösz! :)

Annyi a gondom, hogy feltöltöttem egy tárhelyre de csak a kódot hozza be nem a funkciót. Tehát megnyitom a weboldalt és csak mutatja a kódot de nem lehet kattintani. Nvu nevű programmal szerkesztettem, esetleg másikkal próbáljam?

2013. aug. 1. 22:05
 4/6 A kérdező kommentje:
Közben ez megoldódott. Most viszont az ékezetek nem mennek. :D Ebben tudsz még segíteni?
2013. aug. 1. 22:24
 5/6 qaxqaxqax ***** válasza:

Szedj le egy notepad++-t és ott állítsd a kódolást utf-8ra, szerintem az a legegyszerűbb a számodra(:

Am Chromeon már le lehet tiltani ezt a "szivatást". De azért sok sikert:D

2013. aug. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget. Sikerült megcsinálnom, örült neki a címzett. Ment a zöld kéz. :)
2013. aug. 3. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!