Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van olyan program amivel a...

Van olyan program amivel a HTML-t és a CSS-t egy szerkesztőbe lehet olvasztani?

Figyelt kérdés
Még nagyon kezdő vagyok és kicsit zavaró hogy a formázás és a stílusok külön programmal vannak készítve az oldal forráskódjának megtekintésekor a CSS viszont nem jelenik meg mivel nem is a HTML file-ban van hanem egy külön file-ként létezik amit a weblap megnyitáskor automatikusan csatol és így ruházza fel stílussal a weboldalt. Hogyan lehetne elkészítés után a HTML-t és a CSS-t "egyesíteni" egy forráskóddá?
2009. okt. 27. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:

A kívánt cél ésszerűtlen és logikátlan. A gyors, hatékony oldalletöltés akkor optimális ha moduláris, mert akkor részenként érhető el, és nem kell kivárni míg az egy egészet tölti le a böngésző. A CSS kódokat beépítheted a htm, html, php, satöbbi állományokba, de neked is átláthatatlanabb lesz a kód.

Bár nem értem mit értessz azon hogy külön programmal készülnek. Mindkettőhöz a Notepad++ -t használom. Egyszer meg azt írod hogy szerkesztőbe akarod olvasztani, utána meg a forráskódba. Nem is biztos hogy sikerült értlmeznem a problémádat.

2009. okt. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem értem teljesen a problémádat, de én a Dreamweaver nevű (sajnos fizetős) progit használom weblapkészítésre. Ez tud HTML-t és CSS-t is kezelni.
2009. okt. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lehet h valóban picit értelmezhetetlen a kérdés megpróbálom bővebben és érthetőbben kifejteni. Szóval a HTML-t és a CSS-t 2 különálló programmal írom az egyik az egyikre a másik a másikra jó. Kényelmesebb gyorsabb hatékonyabb kevesebb hibalehetőséggel mintha notepadot használnék ráadásul valamivel átláthatóbb (számomra legalább is. A HTML szerkesztő a programot értelemszerűen HTML formátumban elmenti a CSS szerkesztő pedig úgyszintén CSS file-ként menti el. Így a HTML kód és a stílus két külön file-ként létezik. A HTML kódba bele van írva hogy a stílust nyissa meg és "csatolja saját magához" így ha megynitom a weblapot az már fel van ruházva stílussal mivel -ha egy mappában van a kettő- megtalálja A CSS-t és felismeri, csatolja, alkalmazza. A kettőt szeretném valahogy egyesíteni hogy a HTML kód és a stílus ne két file-ban legyen hanem egy file-ba "olvadjon össze"


(ez kb olyan mintha MS Wordben írnék egy szöveget de a színek betűtípusok aláhúzások kiemelések képek stb külön fileban lennének tárolva amit a szöveg megnyitásakor ugyan hibátlanul visszakapunk és működik minden de két különálló filet kell kezelnünk és ha nem egy helyen vannak (egy mappában) akkor a word (jelen esetben a HTML) nem találja meg így nem így fog működni marad a stílustalan szöveg)


Ezt a két file-t szeretném eggyé varázsolni mert ha a CSS-t kimásolom és és berakom a két <body> </body> közé egyszerűen valamiért nem látja nem értelmezni és nem működik.


Azt szeretném ha a weblap forráskódját megnézzük (pl firefox- jobklikk- oldal forrása) akkor ne csak a HTML kód hanem a CSS is láthatóvá váljon.

Erre van vmi program vagy módszer v megoldás?


Remélem sikerült érthetőbbé tenni a kérdést

2009. okt. 27. 22:49
 4/9 A kérdező kommentje:

én két ingyenes programot használom (lévén h kezdő vagyok még nem akartam anyagilag beruházni ilyen programokba)

A HTML szerkesztéshez az ingyenes HTMLkit nevű progit CSS szerkesztéshez pedig az úgyszint ingyenes TopSylie Lite nevűt használom. Ez mind szép és jó csak a két külön program két külön filet eredményez és ezt nem szeretném.

2009. okt. 27. 22:52
 5/9 anonim ***** válasza:

A stílus formázást a html szerkesztöben, Notepad, Kompozer is megteheted és akkor egy fájlt kapsz.

Html= tartalom

CSS=stilus

De nem ajánlott, mert a CSS használat elönye hogy az új oldalak, aloldalak mindig azonos kinézetben jelenek meg, stilus váltáskor elég a CSS-t lecserélni, tartalom csre esetén elég a html-t átirni.


CSS alapjai

[link]

2009. okt. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó az úgy hogy külön van. Nem kell azt bántani.

Egyébként a HTML-be így vágják bele a CSS-t:


<style type="text/css">


body {

background-color: #000;

color: #fff;

font-family:arial,helvetica;

font-size:5em;

text-align: center;

}


</style>

2009. okt. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek!
2009. okt. 29. 15:06
 8/9 anonim válasza:

PhpEdit-el tudsz olyat hogy <style></style> tagek közti részt átmenti egy css-be és relativ linkeli neked.

És asszem forditva is megy

2009. okt. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Notepad++

googleba beírod letöltöd... ennyi tudja a css-t és a html-t is. Ezek mellet sok különböző programozási nyelvet ismer.

2009. okt. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!