Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mire is van a HTML meg a...

Mire is van a HTML meg a többi hasonló program?!

Figyelt kérdés
Azt tudom h webszerkesztés céljából.De minek írjam magam a teljes oldalt ha nem muszály?pl az 5mp.eu-n könnyen létrehozhatok 1-et 10 perc alatt.Dizájnilag is jobban néz ki mint a html-es.
2010. júl. 3. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:

A te html-es oldaladnál lehet, hogy jobban néz ki...

amúgy muszáj

2010. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az összekacsingatós oldalhoz alkalmazkodni kell. HTML-ben (+php és társai) a fantáziádnak semmi sem szab határt.
2010. júl. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki kel ábrándítsalak, de ha a alig funkcionáló szemetet leszámítjuk akkor a normálisan működő mai weboldalaknak jó ha 1%-a felel meg a statikus weblap sablon szintjének.


Te még nagyon keveset tudsz ezekről a dolgokról azért kérdezel ilyet.


Hogy átérezd a lényeget, akkor itt egy feladat, ha 10 perc az átlag idő neked egy weboldalra, akkor erre kapsz 10 órát.

Van a neten egy design és működés szempontjából rendkívül "fapados" oldal, néhány elemi funkcióval.

Az oldal címe: http://www.gyakorikerdesek.hu

Dobdj össze egy ilyen oldalt próbaként.

->regisztráció, profil, kérdés kategóriák, moderáció, hasznos válaszok %, ami a te válaszod arra nem szavazol, stb, stb.


És most nem cinkelek, tényleg egyszerű a feladat.

Nosza, rajta mutasd meg mit tudsz!

2010. júl. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. A HTML nem program, hanem nyelv.

2. A muszáj pontos j.


Ha nem tudod a HTML alapokat, csinálhatsz überdizájnos oldalakat, de jó eséllyel lesz rossz. Használhatsz Dreamweavert is, mindent megcsinál helyetted, de csak akkor látod h pl sokmindent feleslegesen körülményesen csinál meg, ha manuálisan is meg tudnád csinálni.

2010. júl. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Drone007 ***** válasza:

A HTML egy un. leírónyelv. A lényege röviden, hogy a böngészőnek megmondja, hogy bizonyos szövegeket hogyan miként jelenítse meg a képernyőn. Persze a kezdetek óta sokat fejlődött ez a nyelv, már táblázatokat, képeket, különféle formázható elemeket is meg lehet jeleníteni a segítségével.

Az 5mp.eu-t is így építették fel, persze egy kicsit bonyolultabban, egy php nevű programozási nyelvet használtak a szükséges html oldalak legenerálásához. Vagyis ha nem lenne a html, akkor te sem tudnál az 5mp.eu-n "dizájnos" weboldalt szerkesztgetni.

2010. júl. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez előző posthoz még egy kis okosítás, a PHP nem programozási nyelv, hanem scriptnylev! :)
2010. aug. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
"Az 5mp.eu-n könnyen létrehozhatok 1-et 10 perc alatt". Gondolkodj már ember. Az már kész sablonokon alapszik!!! Azt valaki előbb leprogramozta, hogy a gyengébb elméjű polgárok is tudjanak weboldalt csinálni. Töltsd le a CSE HTML Validator nevű progit, és kezdj el manuálisan parancsok alapján gépelni. Ha teljes mértékben el tudod sajátítani az Xhtml-t, CSS-t, Php-t, akk Isten vagy. A világon nincs olyan ember, aki mindent tudna programozni. És épp emiatt vannak ezek a kész sablonok, amik elénk vannak tárva. Figyu, ha kíváncsi természetű vagy, akkor most kattins ezen az oldalon valahol egy jobb klikket, és menj arra hogy: Forráskód (angolul Source). Ezt kézzel gépelték be, és ez még semmi. Hol van itt még egy összefüggő rendszer, ami ezt az egész honlapot egybehangol?
2010. nov. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kössz a tanácsokat meg a többit :) mára már okosabb vagyok tanultam HTML-t már elég jól megy rosszul tettem fel a kérdést sőt most már nem is nagyon értem magam fordíott helyzetbe lehet lekaptam volna más fejét.

A saját kérdésemet megválaszolva a HTML meg a többi arra van h olyan oldalakat írjunk ill lehetővé tegyük h valaki pl 1 ilyen 5mp.eu-hoz hasonló oldalon könnyen létrehozzon 1 oldalt 10 perc alatt:D

2010. nov. 7. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!