Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet egyéni betűstílus...

Hogyan lehet egyéni betűstílust alkalmazni KompoZerben?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat.

2013. szept. 2. 17:12
 1/4 Lajos54 ***** válasza:

Letöltöd az általad kiválasztott fontkészletet, és berakod a Windows/Fonts mappába.

A KompoZer következő indításakor már tudod használni.

Viszont arra számíts, hogy a te gépeden jelenik csak meg. Ahhoz, hogy más gépén is megjelenjen, neki is telepítenie kellene azt a fontkészletet.

2013. szept. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 - mondjuk nem nagyon értek egyet, bár igaz hogy ha másoknak nincs telepítve akkor felesleges, de van itt egy tutorial ami segíthet:


[link]



Ezzel képes vagy a böngészőbe importálni a betűkészletet, és másoknak is megjelenik. (azoknak is akiknek nincs telepítve)

2013. szept. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Lajos54 ***** válasza:

Ügyeskedni persze lehet (sőt, néha kell is...), de alap esetben jobb a járt út. Ezalatt azt értem, hogy olyan megoldást használunk, ami minden böngészőn azonos, de legalábbis hasonló megjelenést ad.

Főképpen oldal fejléceknél én úgy szoktam megoldani az igény szerinti speciális betűket, hogy nem karakterként, hanem grafikusan (képként) jelenítem meg őket. Így legalább nincs kopatibilitási probléma, mindegy, hogy milyen böngésző, vagy annak melyik verziója ketyeg a látogató gépén. Persze, az IE7 előttiek így is felejtősek, de ha valaki mégis olyan elvetemült, hogy régi böngészőt használ, nála megjelenik egy figyelmeztetés, hogy az elavult böngésző miatt nem, vagy hiányosan jelenik meg az oldal. Persze úgy van megoldva, hogy ebben az esetben is értelmezhetően megjelenik minden, csak a "szép dizájn" ugrik. Végül is, (majdnem) mindenre fel lehet készülni, lehet olyan böngésző, ami a képeket sem jeleníti meg...

2013. szept. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2013. szept. 3. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!