Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egyéni vállalkozóként úgy...

Egyéni vállalkozóként úgy tudom minimum 60-70e Ft a havi kiadás, ha nem is keresek semmit. Kft, Bt-nél több vagy kevesebb?

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:

a-a, havi 60 ezer az csak az amit a cigányoknak kell adni havonta (csak kerekítve de amúgy valami 56-57 ezer). és erre jön még a többi befizetendő körülbelül úgy 80 ezer forint körül jön ki.

kft-nél is mindenhol, más a jogi háttere a dolgoknak, annyi. a kft-nél kell alap tőke is az induláshoz. ez készpénz, de van ugye ingóságok és ingatlan, ezek a bevitt anyagiak ezzel tartozol felelősséggel, és semmi mással. )ugye korlátolt felelősségű társaság) ha buksz azt bukod, vállalkozásnál, házad kocsid mindened. :S interneten sok mindennek tudsz utána olvasni, minden fent van amit keresel mi mennyi hogy működik.

2012. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Tehát Kft-nél vagy BT-nél nem kell magad után fizetni azt a sokmindent? Egészségbiztosítás, stb..És egyéni vállalkozónál mi az a sokminden ami kiteszi azt a 60e Ft-ot havonta? Részletesen, pl: egészségbiztosítás, nyugdíj járulék, stb..?
2012. okt. 27. 17:31
 3/6 anonim ***** válasza:

de én azt írtam hogy kell fizetni ott is természetesen:)


[link]


itt megtudod nézni hát sok mindenből tevődik össze, tb, szociális járulékok mint írtam, stb stb stb.


ott is annyit kell magad után fizetni mint amúgy is ha pl elmész dolgozni is ugye keresel 120at, és amiket levonnak, és kijönne egy 75 ezer pl. azokat ugyan úgy be kell fizetned mint amúgy is mindenhol.

2012. okt. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

na lehagytam az előző végéről, ez van a linken leírva pontosan mit is kell fizetni. de dióhéjban ittvan:



Társasági adó és osztalékadó

Általános forgalmi adó

Egyszerűsített vállalkozási adó (EVA)

Helyi iparűzési adó

Kommunális adó

Energiaadó

Idegenforgalmi adó

Környezetvédelmi termékdíj

2012. okt. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
plusz amit írtam még hogy amit magad után is kell személyi jövedelem adó, társadalom biztosítás stb stb stb.
2012. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha mondjuk egy egyszemélyes KFT-t alapítok, még több is az adó (pl: társasági adó) mint egyéni vállalkozóként?
2012. okt. 27. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!