Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Tudnátok olyan linkeket...

Tudnátok olyan linkeket ajánlani, ahol egy adott weboldal készítésébe tudok betekinteni a nulláról?

Figyelt kérdés

Php,mysql,html,ccs,js alapok mennek. A gondom az , hogy ha van egy projekt(akár webshop, hírportál, vagy csak egy egyszerűbb kvíz-zel foglalkozó weboldal ötlet), akkor nem tudom ,hogyan tervezzem meg a nulláról.

Olyasmi érdekelne ,ami végigvezet az ötleteléstől elkezdve a terven át a megvalósításig.



2013. okt. 14. 22:30
 1/5 uno20001 ***** válasza:
Azt, hogy hogyan találj ki dolgokat, nem lehet megtanítani.
2013. okt. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 uno20001 ***** válasza:
De egy csomó weblapkészítéshez kapcsolódó kérdésben leírták, hogy hogyan kell egy weblapot elkészíteni.
2013. okt. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én értelek, de uno szerintem félreértett... Én is valami hasonló helyzetben vagyok mint te, mind a webes fejlesztéssel, mind a 3D modellezéssel. Utóbbiban alap-középszinten megtanultam használni a Blendert, de ettől még nem tudok olyan "praktikákat", hogy milyen felbontású textúrát tegyek egy 10 emeletes panelházra. (Főleg, hogy elvileg játékba akarnám belerakni.) Egy közepesen bonyolult regisztrálós honlapon fogalmam sincs, minek csináljak külön adatbázis-táblát. Egy felhasználó login adatai egy táblán legyenek-e a személyes adatokkal. És így tovább...


Az én amatőr tippjeim:

- Sorold fel a funkciókat, inkább többet tervezz be, maximum kihagysz valamit (és csak később teszed bele a kódba). Inkább "pihentesd" az agyad pár napig, és csak utána kezdj neki, hátha jutnak még eszedbe dolgok.

- Miután kigondoltad a funkciókat, találd ki, mik a szükséges adatok. Csak utána kezdjed el felépíteni az adatbázist (esetleg használhatsz valami szemléletes megjelenítést a lekérdezésekhez, mint pl. az Accessban az "összehúzogatás")

- Utána programozgatnék egy kicsit...

- A HTML-es rész felépítését mindenképpen sablonokkal oldanám meg. A kinézet kialakítása szerintem lehet az utolsó a fejlesztési folyamatokban, ha valami mégsem jó a helyén, a sablonban (jó esetben) 2 mozdulattal átrakhatod.

- A JS-el nem tudom mit akarsz csinálni. Ha csak egy lightboxot akarsz, akkor az elég a legvégén, hasonlóan az opcionális kényelmi funkciókhoz. De ha mondjuk létfontosságú AJAX-os lekérdezéseket szeretnél, akkor még a programozós résznél sokszor váltogathatsz a .php és a .js fájlok szerkesztése között...

2013. okt. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy weboldal működésének megtervezése, önmagában nem nehéz, csak logika, és némi gyakorlás szükséges.

pl. tipikus hiba szokott lenni a rossz sorrend, főleg olyan oldalaknál, ahol includolva vannak az oldalalak.

pl. jobb oldalt van a belépésért felelős form, a HTML -ben ez később szerepel mint a tartalom, és oda indokolja be annak értelmező függvényét is...

Ha előtte pl. egy fórumon van, ahol csak belépve tud hozzászólni, jobb oldalt bejelentkezik, de mivel előbb van a fórum és annak ellenőrzése, akkor belépéskor, az oldal újra töltéséig hibásan jelenik meg az oldal...

Ehhez hasonló logikai hibákat egyszerűen ellehet kerülni,

mindössze a szükséges funkciókat, és háttér műveleteket, még a <html> kiíratása előtt elkel végezni.

2013. okt. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


Itt egy példa:

Blogmotor-t akarunk, meg van , hogy mit akarunk bele. De a gondom az ,hogy valamit többféleképpen meg lehet valósítani. Például minden oldal külön php-n legyen vagy esetleg mindent az index.php-ra irassunk ki?

Vagy az is lehet, hogy ,amit beleterveztem az nem elég, vagy épp hogy felesleges dolgok is vannak benne...stb

2013. okt. 23. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!