Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen kockázatai és veszélyei...

Milyen kockázatai és veszélyei vannak, ha egy weboldal űrlapjai e-mailben kerülnek elküldésre a feldolgozó irodai személyzet részére, és nem egy automatizált online elérhető PHP-val lekezelt adatbázis dolgozza azokat fel?

Figyelt kérdés

Gyakran hallani, olvasni különböző fórumokon, hogy nem biztonságos, nem korszerű megoldás az e-mailes űrlapfeldolgozás. Miért?

Milyen problémák keletkezhetnek belőle?


Számomra adatvédelmi szempontból is kevesebb kockázata van, ha az ügyfelek, érdeklődők egy e-mailes űrlapon keresztül küldik be a céghez az adataikat is tartalmazó érdeklődéseiket, megrendeléseiket... s majd aztán a cégnél egy felelős személyzet az e-mailben beérkezett adatokat már egy csak kizárólag belső céges elérésű adatbázisban dolgozza fel és kezeli.


Kétségtelen, hogy ez így kevésbé automatizálható, de szerintem lényegesen kevesebb kockázatai vannak, mint egy online elérésű adatbázisnak.

Hozzá kell tennem, hogy informatikai szempontból laikus vagyok.

Mi a véleményetek?



2013. nov. 7. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megnézed még a legnagyobb cégekhez is sima e-mailes űrlapon keresztül érkeznek be a megkeresések. Amúgy az ilyen űrlapot is PHP dolgozza fel. Amire érdemes figyelni, hogy legyen benne captcha kód, hogy kiszűrd a spam egy részét.
2013. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Szerinted kockázatos dolog az internetről letölthető ingyenes captcha kódot használni a spammelőkkel szemben?


Több oldalon találkoztam már olyan chapta-val, ami mindig ugyanazt kérte megadni. pl. "Mennyi nyolc meg három?"

Szerintem ennek nem sok értelme van, mert hamar kiismerhető vagy kiolvasható a forráskódból a megoldás...

Hatásosabb lehet a véletlenszerűen generált 'feladvány', esetleg valamilyen képi/grafikus többletinformációval kombinálva. Ilyenekre is láttam példákat, és ingyenesen letölthető, testre szabható captcha kódokat is.

2013. nov. 8. 07:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem célszerű egy normálisan működő captcha kódot használni, de ha például nem tudod megvalósítani, akkor akár komplett űrlapokat tudsz integrálni a honlapodban a www.jotform.eu segítségével. Az ő oldalukon könnyen elkészítheted az űrlapot ami a te oldaladon lesz elérhető, annyi, hogy ők dolgozzák fel és rajtuk keresztül kapod meg az e-mailt.
2013. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jónak tűnik a www.jotform.eu kínálta lehetőség, köszönöm, átnézem majd az oldalukat.

Ami így első nekifutásra aggasztónak tűnik ezzel a megoldással kapcsolatban az részben az, amit írtál.

""ők dolgozzák fel, és rajtuk keresztül kapod meg".

Adatvédelmi szempontból ez nem rejt kockázatokat?

2013. nov. 8. 10:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen adatokról van szó, nyilván egy banknál ahol szigorú adatbiztonsági előírások vannak, ott kizárt egy ilyen megoldás alkalmazása, de egy cég esetében egy kapcsolatfelvételi űrlaphoz nyugodtan használható.
2013. nov. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!