Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van egy meglévő honlapom, és...

Ivilicious kérdése:

Van egy meglévő honlapom, és kellene készítenem angol- és német nyelvi változatot. Hogy lehetne legkönnyebben beapplikálni a meglévő honlapban. és mit pontosan?

Figyelt kérdés
2014. febr. 10. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:

weblap motorjának struktúrájától függő kérdés.

van mikor csak egy config, és nyelvi fájl, van hogy külön al mappába copy, és másik adb -t csinálsz neki.

van mikor szerkezetéből, és funkcionalitásából adódóan elkerülhetetlen a komplex átalakítás.

2014. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen oldal. Ha statikus akkor csak elkészíted ugyanazt angol meg némt szöveggel és csinálsz látható helyen egy menüt ahol lehet választani, ha valamelyik nagyobb web cms-t használod ott erre vannak pluginek, ha meg egyedi fejlesztésű cms, akkor fejlesztesz rá ilyen plugint.
2014. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De a legvalószínűbb ami az esetek 90% -ra igaz, hogy olcsón lett kihozva az alap oldal, így nem gondoltak a későbbi többnyelvűsítésre, és így gyakorlatilag amit az alap oldalon megspóroltál, most akár hatványozottan is ráköltheted.
2014. febr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én készítettem a honlapot ,elég jó is lett,de még nem csináltam ilyet :)volt pár ötletem, pl,hogy megcsinálom az egészet angolul és németül, és úgy berakom, de azért kíváncsi vagyok:)

köszi!

2014. febr. 10. 11:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a kérdés,hogy mekkora anyagról van szó és hányszor kell módosítani majd. Most megcsinálod 3 nyelven,akkor később,valamit be akarsz rakni,azt megint 3 helyen kell berakni,de a legproblémásabb az,ha mondjuk a kódot is át akarod írni, mert akkor össze fogsz kutyulódni. Nem véletlen érdemes szétválasztani a kódot a tartalomtól.
2014. febr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, a management lapon egyszerűen válaszd ki az "Add languages" menüpontot, klikkeld be amit még szeretnél, és Voila.

Ha nincs ilyened, akkor jó lenne tudni a Honlap-od nyelvét (nem a magar, német, meg angol, hanem a prog. nyelvet), esetleg az alkalmazás-szerver típusát, és HTTP szervert). Ezek a minimumok.

Nagyon nehezen lehet segíteni olyan kérdésben, hogy "hogyan cseréljek kereket"? Ez azért van, mert az F1 kategóriában más kerekek vannak, mint a robogóknál. A kerékpárnál megint más, és még ezer marhaságot kérdez a segítő; pl. első, v. hátsó kerét? (Nem mindegy?). Hát, nem mindegy.

2014. febr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sima HTML.
2014. márc. 6. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!