Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Responsive menü, avagy kisebb...

Responsive menü, avagy kisebb felbontásnál előugró ||| menü, amire kattintva előugrik az előugró menü, hogyan, cssben lehetséges?

Figyelt kérdés
Üdv a fenti dologra szeretnék választ kapni, kerestem sokfelé, nem találtam rendezett leírást, konkrétan az kellene, hogy hogyan valósul meg ez a dolog, hogy kisebb felbontásnál átalakuljon az egész menü egy kis ikonra?

2014. febr. 22. 01:03
 1/4 Német_Tibor ***** válasza:
Van esetleg olyan holnap, ahol láttál ilyet? Akkor bemásolhatnád ide, hogy pontosan értsük.
2014. febr. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Drone007 ***** válasza:

Szerintem ilyesmire gondolt:

[link]


Ha elég szemfüles vagy, akkor célszerű az ilyen oldalak kódját tanulmányozni (html és css forrás), mivel a responsive design ezekre alapul, és minden trükk elleshető a forrás tanulmányozásával.

Az olyan oldalak, ahol ez esetleg js segítségével van megoldva, nem igazi reszponzív oldal, csak webtákolmány.


Itt van sok jól megoldott reszponzív oldal tanuláshoz:

[link]


Sok sikert!

2014. febr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, olyanra gondoltam, csak hiába nézegettem kódokat, nem sikerült rá jönnöm, bár Simple Machines Forumban szeretném kivitelezni, eddig félsikerrel :(
2014. febr. 22. 11:51
 4/4 anonim ***** válasza:

lényegében arról szól, hogy van egy alap, ami a föbb struktúrákat, alap betűszín, hátteret tartalmazza...

Majd min-width -el szépen ki van szedve hogy addig a felbontásig hogy kezelje, rendezze el, majd a következő min-width az előző elemeit írhatja felül, vagy bővítheti...

egy rövid pl.

html, body { font-size: 12px; color: #555; background-color: #FFF; }

/* Mobilra */

@media only screen and (min-width: 400px) {

html, body { font-size: 11px; color: #333; }

}

/* Kisebb tablet, nagyobb mobil -ra */

@media only screen and (min-width: 600px) {

html, body { font-size: 12px; color: #444; }

}

/* Itt a tébla gépekre */

@media only screen and (min-width: 790px) {

html, body { font-size: 14px; color: #555; }

}

/* Innentől normál méretű monitorokra... */

@media only screen and (min-width: 1000px) {

html, body { font-size: 16px; color: #000; }

}

2014. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!