Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan vigyázhatok az ötletemr...

Solyomzuzo kérdése:

Hogyan vigyázhatok az ötletemre, annak megvalósítása közben?

Figyelt kérdés
Weboldal-ötletemet szeretném külső segítséggel megvalósítattni. Hogyan akadályozhatom meg az ötletem eközbeni "elhappolását" és annak tőlem független megvalósítását?

2014. márc. 3. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A fejlesztés tervét titokban tartod (csak te, és a külsős programozó), és rövid határidővel kéred. A külsős cég legyen megbízható (általában megbízó ötletét nem szokták másolni), vagy írass velük alá titoktartásit. Ha feltöltötted, akkor utána hivatkozhatsz a bíróságon jogvédelmi ill. szabadalmi (ha ANNYIRA új - innovációról van szó) kérdésekben arra, hogy a te terméked volt kinn előbb.
2014. márc. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

ha attól félsz hogy a fejlesztő lopja el akkor titoktartási szerződés előtte.

De én ilyenkor mivel még nem tudom mit kell megvalósítani, minimum +50% -ot kérek, a leg extrémebbhez képest is amit eltudok képzelni.

(rühellem mikor minden apró információt a fejlesztéshez úgy kell kicsalni a megrendelőből, aztán panaszkodik mert még se olyan mint elképzelte, csak épp nem mondta el rendesen mit is szeretne... sajnos van ilyen)

Az ellen hogy más lemásolhassa az ötleted, csak annyit tehetsz, hogy levédeted mint az apple, google és más nagy cégek, de ez csak akkor lehetséges, ha nincs még hasonló se az internet világában. (ami azért nagyon necces)


De persze bármilyen jó, egyedi ötleted van, amit esetleg még le is kódoltatsz. Megfelelő marketing nélkül nem ér semmit, csak pénz kidobás.

2014. márc. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Arra nézve van tapasztalat, hogy az eleinte zseniálisnak és a Világot a Sarkaiból kifordítónak tűnő weboldal-ötletek hány százaléka valósul meg, és a megvalósultaknak hányad része teljesíti be a hozzáfűzött reményeket? Vannak bizonyos jelek, melyek előre jelezhetik egy ötlet működőképességét, vagy épp az életképtelenségét?

2014. márc. 4. 10:02
 4/4 anonim ***** válasza:

99% -ban a pénz hiány az oka, hogy a "nagy világmegváltó" ötletekből nem lesz semmi, vagy sikeres.

Sokan elsőre leakarják programoztatni az egészet, és nem marad pénz a marketingre,

és bármilyen jó, és szenzációs egy ötlet, megfelelő marketing nélkül halott...


Pl. Van nekem ez a hobby projektem: mobilra.eu

Egy online videó portál, amin keresztül akár le lehet tölteni videókat is.

pár embernek tetszik, használja, de 4-5 fő az átlag.

(oké, mondjuk még elég kezdetleges is, meg csak itthonról van, amíg a proxy dolgot, meg még pár funkciót nem kódolom bele)

2014. márc. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!