Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régi álom megvalósítása....

Régi álom megvalósítása. Külföld, de itthon van az akit szeretek. Te mit tennél?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 25 éves lány vagyok. Van egy párom, lassan 2,5 éve, akivel nagyon szeretjük egymást. Neki biztos, de rosszul fizető munkája van, nekem érettségim, és irodai, átlagos fizetéssel. Régi vágyam az, hogy Angliában vagy az Usa-ban éljek. Tavaly sikerült 2 hónapot kijutnom Angliába, nyelvtanulás céljából. Tetszett nagyon, de a párom miatt hazajöttem. Amikor arról beszéltünk, hogy jó lenne valahova kiköltözni, mert ez itt nem élet, ő nagyon vonakodott. Azt mondja,hogy csak ha biztos, jó lehetőség lenne. Viszont én tudom, hogy nem menne sehova, jól érzi magát itthon a biztos állásában. Ja és van egy 7 éves lánya is, akit szeret nagyon, de mivel nem velünk él, nem annyira kötődik hozzá, hogy miatta nem akar menni (ez az én meglátásom) Jól megvagyunk, szeretem őt és a kislányt is, de amint egy olyanokról hallok, akik kimentek, és sikerült nekik kint maradni, összeszorul a szivem, féltékenységet érzek. De egyszerűen nagyon szeretem a páromat, sok rossz előző tapasztalatom volt kapcsolatok terén, ő az, akire rá merném bízni az életem, akinek nyugodtan szülnék egy gyereket. Adjam fel az álmom, és ha majd lesz egy gyerekem, másképpen fogom gondolni vagy most csak "elvakítanak az érzelmek, és pár év együttlét után már máshogyan látom? Fiatal vagyok, de még nincs gyerekem, s ha már lesz, sokkal nehezebben tudnám megvalósítani a tervem, ha mégis különválnak majd az útjaink. Volt már valaki hasonló helyzetben? Akinek van tapasztalata ebben kérem írjon, neki hogyan alakult.
2012. márc. 20. 06:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Bár tapasztalatom nincs, de ugyanabban a helyzetben vagyunk. Én is nagyon vágyom külföldre, de itthon van életem szerelme, aki nem akar jönni.

Mi 6éve vagyunk együtt. Kapcsolatunk 2.évében kaptam egy ajánlatot külföldi munkára, nem mentem! Így 6év után már bánom, és ennyi idő eltelte után sem változott bennem semmi, sőt, egyre inkább bánom, hogy nem mentem, pedig ugyanúgy szeretem a páromat, de mindig magam előtt látom a meg nem valósult életemet, a lehetőségeket, azt, hogy kitárul a világ előttem...ehelyett van egy szürke életem, igaz, cserébe van egy szerelmem (bár talán fordított esetben is jól alakult volna a szerelmi életem, nem tudhatom)

nekem ennyi a "tapasztalatom"

tanácsot pedig nehéz adni, ahogyan dönteni is az!:/

2012. márc. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen, akkor nagyon hasonló a helyzetünk. Te hány éves vagy? Én most azzal nyugtatom magam, hogy 25 vagyok, 2-3 évet várok, addig is tanulom a nyelvet, ha még együtt leszünk akkor is a párommal, akkor nem megyek, ha nem leszünk, akkor meg nincs kérdés.
2012. márc. 20. 07:10
 3/9 anonim ***** válasza:

A helyedben mennék, mert különben egész életedben bánni fogod.

A barátod meg vagy megy veled - amit eléggé kizártnak tartok már csak a gyereke miatt is, vagy megvár - mi azért nem lehetetlen, vagy elválnak az útjaitok.

De ha ennyire különbözö az alaphozzáállásotok, akkor mindenképpen az lenne a vége.


Menj, valósitds meg az álmaidat, vagy sikerül, vagy nem, de késöbb nem lesz az az érzésed, hogy lemaradtál valamiröl, ami neked fontos lett volna.


Mi a férjemmel - igaz más alapfelállásban, de 2 évig más országban éltünk, évente 2-4 alkalommal tudtunk csak egy hetet együtt lenni, de kibirtuk, megvártuk egymást, és most már sok éve élünk együtt.

2012. márc. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én mennék. Hiába a nagy szerelem, ha nem lesz egy nyugodt pillanatod sem, mert valami mindig hiányozni fog, valamire mindig kuporgatni kell. Ha lesz gyereked, ez még rosszabb lesz, még kevesebből kell kuporgatni. Én mennék. Ha a barátod megy, veled, jó, ha nem, úgy is jó. Ne add fel az álmaid, mert akkor hiába szereted őt, úgy lesz, ahogy az első irta. Bármikor, ha ránézel, nem őt fogod látni, hanem a miatta elvesztegetett lehetőségeket. Nem biztos, hogy megéri, mert akármekkora is most a szerelem, később ezért még meg is gyűlölheted.
2012. márc. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én középiskolai osztálytársakkal mentem volna, de párom kb 2 hónappal korábban költözött hozzám (sajnos örököltem), emiatt úgy éreztem, nem lenne fair.

Nem bántam meg - de nem is adtam fel! Most 6 hónapos a kislányunk, a férjem is és én is olyan helyen dolgozunk (engem visszavárnak), ahol van lehetőség külföldre menni. Ő most jelentkezett egy angliai munkára. Nyáron derül ki, hogy megyünk-e.

Ha a férjem úgy állna hozzá, hogy "soha, semmilyen körülmények között", akkor már korábban szétmentünk volna szerintem :-(


OFF: az apukám katona, a fél világot bejárta. A biztonságos helyekre minket is elvitt 1-2 hétre: Amerika, Svédország, Ciprus, Egyiptom. Persze ehhez kell egy olyan anya is, aki engedi. Minket engedett :-)) Szóval ha "csak" a gyerek a kifogása, akkor az nem nagyon állja meg a helyét, főleg ha Angliába mennétek.

2012. márc. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én külföldön élek, lassan már 1 éve. Amikor kijöttem, volt egy párkapcsolatom, de semmi komoly. A fiú nagyon erőltette, hogy menjek haza, legyek a felesége, stb. de nála nem vágytam erre és kerek-perec közöltem vele a második héten, hogy én itt maradok. Nagyon megsértődött, amit megértek. Aztán beleszerettem egy helyi fiatalemberbe és mellette megtaláltam azt amit szeretnék. Amikor felvetődött, hogy itt maradjak vagy menjek haza, ő megmondta, hogy támogat a döntésemben és ha Mot választom jön velem és ott keres munkát. Szóval szerintem fontold meg. Érzed-e annyira biztosnak a kapcsolatodat, hogy feladd az álmaidat? Én igen, ha hazamentem volna, folytatnám a Dr. képzésemet, hogy egyszer nevem legyen a szakmába. De mióta a párommal élek, rájöttem, hogy ez nem fontos számomra. Családot akarok vele és itt ahol élünk.
2012. márc. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Nanamia ***** válasza:

Én is mennék a helyedben. Ha elszalasztod egy életen át fogsz rá gondolni, hogy "mi lett volna, ha...". Ráadásul idővel gondolom szeretnél majd gyereket, ha most mész ki, el is kezdheted megalapozni a dolgokat külföldön. Sajnos a gyerek meg tudja nehezíteni az ilyen döntéseket, főleg, ha még pici nagyon. Nálunk párom most ment ki, mert most volt rá alkalom, de nem tudtam még menni vele. Van egy 2 éves lányunk, és nyárra várjuk a 2. picit.

Az, hogy neki van egy 7 éves lánya, az nem kéne gond legyen, hiszen megoldható, hogy akkor nem olyan rendszerességgel látogatja, de több napra, hétre kiviszi hozzátok. Mondjuk érvelhetnél neki azzal is, hogy így a saját lányának is biztosít jobb lehetőséget majd és jobban tudja támogatni.

2012. márc. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Látom a legtöbben azt írtátok menjek, ne adjam fel az álmaim. Én is így látom, viszont érzem annyira biztosnak ezt a kapcsolatot, aminél már elgondolkozik az ember. Ő tényleg az a ritka "férfi kategória", akire számíthatok jóban rosszban, nem félek attól,hogy megcsal, rendes, a csillagokat is lehozza értem. Egyszerűen ő ilyen tipus, de ezt megmondták a szülei is. Nagyon remélem, hogy meg tudom győzni arról, hogy ez itt nem élet. Amúgy a szülei is ezt javasolják, hogy menjünk amig fiatalok vagyunk, bár egy kicsit vonakodnak a gyerek miatt, de nem olyan vészesen.Azt hiszem le is ülök vele újra beszélni erről. Viszont abban valahol igaza van, hogy sokan mennek ki, és jönnek haza kudarccal, ő ezt nem szeretné inkább...
2012. márc. 20. 19:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha lenne egy tuti ismerősöm és nem vernek át kint stb, akkor én is mennék. Itt nem maradnék itt csak tengődöm és két munka közt szétunom az agyam, és nem megyek semmire. Pedig nekem 6 éves párkapcsim van.
2012. márc. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!