Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Merre kellene indulnom mint...

Merre kellene indulnom mint web designer/webprogramozó? (html, css, javascript, jquery, php, mysql tudással)

Figyelt kérdés

Itthon tanultam ki az említett nyelveket. Mit kellene tennem, elérnem ahhoz, hogy kamatoztatni tudjam a tudásom?


A freelancer.com, peopleperhour.com oldalakat ismerem, angol tudásom is viszonylag szuper, viszont ezektől eltekintve szeretnék tanácsokat kérni!


2014. márc. 4. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:

weblabor.hu -n adj fel egy hirdetést, csinálj 1 bemutató referenciát, ami tükrözi a tudásodat.

Utána kapsz ajánlatokat biztosan.

Ha megy mindez OOP szinten is, akkor nagyon jó vagy.

Ha az UML-t is vágod, akkor még jobb!

2014. márc. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Aha. Egyébként OOP-ben össze tudok hozni 95%-osra egy beléptetőrendszert, frissíthető profilinformációkkal, php-ben. Más nyelvekben egyelőre még nem próbáltam az OOP szemléletet, de van egy olyan sejtésem, hogy ha már php-ben megtanultam az OOP struktúrát, akkor valamivel könnyebb dolgom lesz.


Imádom a webes programozást, egyszerűen csak szeretem csinálni. Viszont, hogy milyen tudásszint meghaladása után vagyok számításba vehető (mint alkalmazott egy cégnél, például), azzal nem vagyok tisztában sajnos. De megyek előre ^^


Hálás köszi a válaszért!

2014. márc. 4. 04:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Erősen cégfüggő, amikor egyetem mellett az első helyemen elkezdtem dolgozni akkor a mostani tudásommal visszatekintve vállalhatatlannak minősítek mindent amit ott csináltam, viszont oda az megfelelő volt nekik.


weblabor.hu -n vannak folyamatosan állásajánlatok, menj el próbaképpen néhány interjúra. Veszteni nem vesztesz rajta semmit, maximum nem sikerül a teszt. Ha viszont megugrod a tesztet és el tudsz velük beszélgetni akkor hamar kiderül, hogy az a tudás amivel rendelkezel elég-e nekik. Nagyon nagy differencia van ilyen téren a cégek között. Arról nem is beszélve, hogy ha még nem is vagy seniornak tekinthető ha az alap tudásod megvan akkor juniorként könnyen elhelyezkedhetsz. De ezt addig nem tudod meg amíg be nem próbálkozol néhány interjún :)


Szóval nekem az a tanácsom, hogy uccu előre (ha nem BP-i vagy akkor meg uccu BP, mert 36273211 BP-i fejlesztői állásra jut 1 vidéki, ráadásul általánosságban fele-harmad bérért), és próbálj meg néhány interjút, ha másért nem akkor önmagad szintfelmérése érdekében.

2014. márc. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, értelemszerűen néhány élő referencia oldalt azért be kell tudni mutatni, ha mást nem akkor regelj domaint (és nehogy ilyen ingyenges tárhelyre tedd fel mert rögtön nevetségessé tesz) és csinálj rajta néhány demo honlapot. Hírportált, webshopot, referencia szájtot etecera. A lényeg, hogy ha valaki megnézze akkor lássa, hogy mire vagy képes.
2014. márc. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!