Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A webszerkesztésbe van egy...

A webszerkesztésbe van egy feladat, amit könnyűnek lehetne mondani, mégse tudom megcsinálni, egész nap ezen gondolkodok. Hogy kell megcsinálni?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok és múlt héten vettük a webszerkesztést. Az egyik órán teljesen nem értettem, a másikon meg mikor csinálta a tanár velünk, mondta mit tegyünk megkedveltem ezt úgy, hogy most itthol is csinálni akarok egyet, de elakadtam.


Nem tudom milyen SharePoint Designert használ az iskolánk, de én ma letöltöttem a 2007-est. Kb. minden ugyanúgy van, csak amikor bemásolom a szöveget a <p valamibe van, és az a feladat hogy:

Az oldal váza, a mintának megfelelően középen, egy 700 képpont széles, sárgásfehér (#EEEECC kódú) színnel kitöltött téglalap legyen, amelyben a szöveg és a képek jelenjenek meg!


Rákattintok a p.-re, ami kijelöli az egészet amibe van a szöveg. A lap hátterét már beállítottam, de a p vázát nem tudom, mert ha kijelölöm és jobb gombot nyomok, ott sincs semmi olyan, mint ami az iskolába volt. Ott hamar betudtam a képpontot is állítani, de itt mégse találom, mert csak a lapnak a tulajdonságait hozza fel.

Így nem tudom megcsinálni az oldal vázának a színét.


2014. márc. 8. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Előnyösebb lenne elszakadni a program menürendszerétől és magát a kódot szerkeszteni.


<div style="margin-left:auto;margin-right:auto;width:700px;background-color:#EEEECC">

<p>Szöveged</p>

</div>

2014. márc. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem - főleg ha érdekel is - hagyd ezeket a weblapszerkesztőket, és tölts le egy notepad++-t, szerintem egyszerűbb is, többet is tanulsz belőle, csak az van ott amit te is akarsz...

mellé meg [link]

2014. márc. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

+google (angolul)


amúgy ha az a "p" a p (paragraph) taget jelenti, akkor nem jól csinálod. Abba szöveg kerül, a 700 pixeles tégla az egy div lesz, ebbe pakolhatod be a szöveget, elemeket (p, span,...) és a képeket.

2014. márc. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!