Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért lassú a wamp szerver a...

Miért lassú a wamp szerver a gépemen?

Figyelt kérdés

Adtam neki 256Mb memóriát és ramdrive-ra telepítettem.

Elkülönítettem 3 giga ramot erre a célra. A ramdrive min.7x gyorsabb mint a gépemben lévő ssd.

A proci egy intel q6600 4x2,4Ghz 8 Mb l2 cache-el.

Mi okozza a lassulást, miért nem hasítt mint a villám?

Néha 10 másodpercet is várnom kell.

Ja és win7 64 bitest használok.


2014. ápr. 4. 22:20
 1/7 Tengor ***** válasza:
55%

Hm... mi szükséged van wamp szerverre, ha a bit és a byte közötti különbséget sem tudod?

Talán gyorsabb lenne, ha a 3 GB-ot nem RAM diskben használhatná, hanem rendes RAM-nak. Az apache-nak és a PHP-nek RAM és CPU kell, a tárhely mennyisége és gyorsasága irreleváns.

Az adatbázis valóban igényli a gyors fájl elérést, de legalább annyira fontos neki a RAM és a CPU is. 256 MB nem túl sok egy adatbázisnak.

2014. ápr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hopp egy helyesírási hiba :D

Na mindegy okoska legalább jól kiokoskodhatta magát.

Amúgy van 8 giga ramom, nehogy azt mond,hogy a maradék 5 kevés,mert eddig még sosem fogyott el.

Irreveláns, szóval szerinted egy hdd-n ugyanolyan gyorsan dolgozza fel azt a rengeteg apró fájlt?

Mert ezt nehéz elhinni, bár tény, hogy a hdd is bőven elég hozzá, de hatalmas külömbség érezhető, mert kipróbáltam mindkettőt.

1 óra telepítési időt lefaragtam 5 percre, Commerce Kickstart esetén.

Tehát ramdrive marad!

A hiba nem a kevés ramban van.

2014. ápr. 4. 23:07
 3/7 A kérdező kommentje:

Amikor elkezd dolgozni a dolog annantól már megy mint a villám, csak kattintás után gondolkodik néha sokat 127.0.0.1 ip cimet beütve localhost helyett sokat gyorsult a dolog és végsősoron már használható, de nem bánnám, ha még gyorsulna.

Tudom,hogy a wamp nem a legoptimalizáltabb dolog a világon, ezért gondoltam, hogy biztos lehet rajta valamit még állítani, egy kis gördülékenységért.

2014. ápr. 4. 23:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Sehol nem írtad, hogy 8G van, 5 marad, csak annyit, hogy adtál neki 256-ot.
2014. ápr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja bocs este volt és már fáradt voltam.

Egyébként egyre jobb lesz, sok leírást találni hozzá.

Mindbőltudok egy kicsit meríteni és gyorsul a dolog.

De még mindíg nem az igazi, bár szinte mindenhol írják,hogy a fő lassító tényező a windows :(

Mert igaz nem mai darab a gépem,de szerintem a feladathoz elég ütős.

Egy embert bőven illene kiszolgálnia.

Hisz memória bőven marad, a proci szinte kihasználatlan és a legtöbb dologhoz elég erős és még cache-ben sem szűkölködik, bár nem tudom az ilyen cuccok mennyire igénylik a nagy cache-t.

A háttértár meg megint olyan mint a villám csak egy PCI Express csatlakozású ssd versenyezhetne vele.

És ezek ellenére sokkal lassabb mint egy jól belőtt szerver, hardisken egy egymagos procival kombinálva.

Azért ez elszomorító :(

Ennyire optimalizálatlan legyen valami.

2014. ápr. 5. 10:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan mikor tököl mennyit, logban mit mutat? (pastebin lécci, ha nem sikerül kiszúrni benne semmit!)
2014. ápr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tengor ***** válasza:

Egyedül mire használod a szervert, aminél ennyire nem mindegy, hogy 1 v. 2 másodperc alatt tölt be?

Az nem lehet, hogy az adatbázis kapcsolat felépítése a lassú?

2014. ápr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!