Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy Kell ezt megcsinálni?

K1ll3R kérdése:

Hogy Kell ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés
Na nekem az lenne a problémám,hogy van nekem egy adatbázisom és abba van Pontok nevű oszlop abba pedig értékek, ezeket az értékeket kiolvastam sikeresen és össze kéne adni ezt 1 másik értékkel és a végeredmény ugyan ebbe a sorba visszaírni bejelentkezett felhasználó van szóval úgy kellene megoldjam hogy annak a felhasználónak a pontját írja át aki épp be van jelentkezve, nos ezzel az baj,hogy nem tudom frissiteni ennek a felhasználónak a pontszámát miután osszeadtam egy másik értékkel... Aki egy kicsivel tapasztaltabb php terén szerintem tudna segíteni nekem még elég új.. Előre is Köszönöm!!!!!!

2014. ápr. 16. 14:38
 1/5 Tengor ***** válasza:

Azért ez így elég kevés lesz...

Az adatbázisban tábla van, amin belül vannak mezők (oszlopok).

A feladat elvégzéséhez UPDATE kell egyébként, valami ilyesmi:

UPDATE tabla1 SET Pontok = Pontok + 32 WHERE user = 45

Ez a 45-ös ID-vel rendelkező felhasználó pontjait fogja megnövelni 32-vel a tabla1 táblában.

2014. ápr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

<?php

$total = 3;

session_start();

$username = $_SESSION['username'];

echo $_SESSION['username'];

if($_SESSION['username'])

{$connect = mysql_connect("localhost","root","") or die("sikertelen a kapcsolat a mysqlhoz");

mysql_select_db("user") or die("nem lehet elérni az adatbázist");

$query = mysql_query("SELECT * FROM user WHERE user_username = '".$_SESSION['username']."'");

$valami = mysql_num_rows($query);

if($valami!=0)

{

while ($row = mysql_fetch_assoc($query))

{

$adatok = $row['Pontok'];

}}

$sql="UPDATE user SET Pontok=Pontok+'$total' WHERE user_username = $username";

}

else echo "nem vagy bejelentkezve";

?>

Ez lenne a kód ha így kicsit érthetőbb

2014. ápr. 16. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem így gondoltad?

$sql="UPDATE user SET Pontok=Pontok+".$total." WHERE user_username =".$username;

2014. ápr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tengor ***** válasza:

Így SOHA nem adtunk át paramétert SQL-nek. Nézz utána a paraméterezett lekérdezésnek esetleg a PDO-nak!

Amúgy az $sql-t nem adod oda az adatbázisnak, csak összeállítod.

2014. ápr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. a session_star();-ot legfelülre tedd

2. az sql parancsokban a stringeket(szöveges értékeket) '' közé tesszük --> $sql="UPDATE `user` SET Pontok=$adatok+$total WHERE user_username='$username'";

3. le is kéne futtatni azt a parancsot :-) --> mysql_query($sql);

2014. ápr. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!