Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Új weboldalamnak a világ...

Új weboldalamnak a világ egyik legjobb domain címét keresem?

Figyelt kérdés

Próbálkozom már idestova 2-3 hónapja, de én még nem találtam rá.

Olyan weboldalnevet szeretnék ami

- 5 karakter körül mozog,

- könnyen megjegyezhető Magyarnak és Angol nyelvűeknek is,

- nem jogvédett és/vagy foglalt

- A Google találati listáján 10 találat alatt van a szóra. (minél kevesebb annál jobb :)

- nem trágár, provokatív stb.


Jó kis feladvány lett ez :D


Az ötletek jöhetnek privátban is, ha valakinek ilyen webcíme lenne akár fel is Vásárlom vagy társulok



2014. ápr. 16. 16:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
weboldal téma.: informatikai újság
2014. ápr. 17. 13:18
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Max 10db találat?! Értelmes szavak eleve ki vannak zárva, mert minden értelmes szóra legalább tízezres találati lista van. Krikszkrakszokra is lesz (van*) találat, mert vannak rövidítések is a világon (betűszavak, pl. cégnevek), plusz egyes nyelveken értelmes szó részletre is illeszkedhet. Mondjuk random karaktersort megjegyezni nem is lenne könnyű.


Ennyi feltétellel én halott ötletnek látom, de ha találtál és megvettél ilyen domaint, kíváncsi lennék rá.


*: próbálgattam most ritka betűs random sorozatokat, még 6-7 karakteresből is nehéz találni olyat, amire 10-nél kevesebb találat van.

2014. ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem a domainen múlik az oldal sikere, hanem a minőségi tartalmon.
2014. ápr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
sok itt az agyament, senki nem a kérdésre válaszol csak az észt próbálja osztani, de nincs miből!
2014. ápr. 22. 22:05
 5/14 anonim ***** válasza:

#2

nekem is IT-s (informatikai webes) tartalmú weboldalam voan, és én pl. 7 karakteres nevet találtam ki ami mind angolban mind magyarban megjegyezhető könnyen

---3 betű - 1 szám - 3 betű

(nem írom le a nevet a kereső miatt de privátban szívesen részletezem)

összesen 3-4 darab találat volt rá a google-ban, és most is csak 5 oldal, az első kettőn persze csak én vagyok (web, fb, stb), a többi pedig domain "who is" oldalak és hasonlók.


Szóval nem hülyeség amit a kérdező akar csinálni, és meg is éri, mondjuk én 2 hónapot agyaltam a domain nevén mire meglett :)

# 4/

Azért a domain is hozzájárul, lehet neked akármilyen minőségi tartalmad ha csak a 4. oldalra került ;)

# 6

Részben igazad van, de minden egy domain megvásárlásával kezdődik, a jó domain hiába ha nincs jó tartalom, ellenben a rossz domain sem ér semmit lehet neked akármilyen jó tartalmad.

2014. ápr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#7

Köszönöm :)

2014. ápr. 23. 16:09
 7/14 anonim ***** válasza:
25%

#7


Lesz@rom, hogy hanyadik oldal, mert veszek rá fizetett hirdetést napi 1000Ft-ért, és beelőztem minden olyan oldalt ami a seojára több 100e-et ráköltött.


Én a napi 1000-2000Ft-mal az adott témámban mindig elöl leszek, de aki rákölt 1xi 100e-et, az csak ideig óráig lesz elől, mert lesz egy konkurenciája aki 200e-et költ seora és lenyomja. Szóval akkor ki is nyert?


Az 1000Ft ért megkapott látogatók többsége feliratkozik a hírlevelemre, így személyesebb viszonyba is kerülhetek velük, mintha mindegyik csak a weblappal érintkezne. Szóval ezek után megint nem lényeg, hogy hanyadik helyen is vagyok a googléban.


Fb-ről 1 megosztással sokkal több látogatót kaphatok mint googléból.

2014. ápr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
# 9 csak a hülye fizet azért amit ingyen is megkaphat...bár te vérbeli hülye vagy efelől kétségem nincs! ;)
2014. ápr. 27. 02:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor te rohadtul nem értesz hozzá, ha #9-es hülye... :P
2014. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#7 - Köszönöm, a te tippeddel sikerült összehozni, örök hálám. :D

A többiek akik meg azt állítják hogy lehetetlen azok nem okosak csak okoskodnak!

2014. máj. 7. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!