Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Blogolás - már nem népszerű?...

Blogolás - már nem népszerű? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hmm hol is kezdjem :)

Szeretnék tömegeket megmozgatni az írásaimmal (először csak a neten) és arra gondoltam, hogy kezdenék egy blogot, de ahogy így keresgéltem a neten a legutóbbi blogok 2010-ben írtak bejegyzést. Ezek szerint már a facebook lett a menő meg az ask? :) Akkor jött a kérdés.. kezdjek inkább facebookon egy oldalt?

És még ha el is kezdem.. Hogyan népszerűsítsem? Régóta nagy álmom a blogolás/ hogy megoszthassam a gondolataimat.

Adnátok pár tanácsot? :)) Nagyon megköszönném.

14/L



2014. ápr. 19. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Nem tudom, hol keresgéltél, emg mennyit, de nem ártana újra belekezdened - ha érdekelnek mások blogjai.


K álílt meg, hogy blogolj? Csinálj egyet, aztán meglátod, mi sül ki belőle. Csakis tőled függ, hogy nekiállsz-e, avagy sem.


"Szeretnék tömegeket megmozgatni az írásaimmal..."


Szép cél, de reaálisabbakat tűzz ki magadnak először, nehogy ez vegye kedvedet majd a blogolástól. Előfordulhat, hogy az első hetekben egy olvasód sem lesz. El is kell döntened, hogy mások miatt írsz, cska hogy ovlassák, és ezért telebombáznád az oldalad mindennel, vagy magad miatt, elsősorban a saját szórakoztatásod végett.


Népszerűsítés terén elsősorban a közösségi oldalak, kiteszed afaladra a blogod, elküldöd ismerőseidnek... Nevezed versenyekre, továbbá vannak oylan oldalak, ahova beküldheted a blogod, ott megjelenik az adott témához kacsolódó egyéb blog mellett, és értékelhetik, szavazhatnak rá....

További megoldás, hogy más bloggerekkel bannert, linket cserészl, te fletünteted a nevüket az oldaladon, ők meg a tiedét.


Ahhoz, hogy sikeres lehessen a blogod pedig az egyik legfontosabb az igényesség. Helyesírás, stilisztika, kinézet. Senki sem szeret, és valószínáleg nem is akar olyan szöveget ovlasni, ami hemzseg a hibáktól, vagy ami meg sem éri a rá fecsérelt időt. A minőség tisztelet az olvasó felét, amit a legtöbb esetben meg is hálálnak.

2014. ápr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"a legutóbbi blogok 2010-ben írtak bejegyzést"


Nem tudom milyen blogokat néztél, de biztos nem a slágerblogokat, amik tömegeket mozgatnak meg. Pl. Tékasztorik... (jó mondjuk ez helyenként 18+)


A népszerűsítés receptje, kiindulva a Tékasztorik sikeréből, meg a mai trendekből: Facebook. A bloggal párhuzamosan FB-on is posztolj, pl. rakd ki a bejegyzésed linkjét.

2014. ápr. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
írj blogot és utána oszd meg a fészen, gugli+on, twitteren stb., ha az a cél, hogy sokan olvassák
2014. ápr. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
majd megosztom, köszi a tanácsokat:)
2014. ápr. 22. 14:46
 5/5 anonim válasza:

Nekem több osztálytársam is vezet blogot, akár többet is. Szerintem még "menő" a blogolás és szokták mesélni nekem hogy egy blogon mit olvastak....

Ha jól vezeted egy blog is gyorsan terjed, ha rosszul akkor egy facebook oldal is maradhat látogatók nélkül...

Amúgy ha a facebook mellett döntesz úgy lehet népszerűsíteni, hogy tele posztolod szegény embereket, napi 10-15 az oldalt reklámozó poszttal. Hát igen.....de így a leghatékonyabb.

2014. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!