Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » MySql-ben hogy tároljam a...

MySql-ben hogy tároljam a felhasználókhoz tartozó adatokat? (mysql, php)

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni egy odlalt.


Letöltöttem egy login rendszert hozzá, amihez van már egy MySql táblám, melyben benne vannak a bejelntkezéshez szükséges felhasználói adatok.


Végső soron egy játék lenne a cél, amelyben elért értékeket szeretném tárolni.


Na most a kérdésem az, hogy ezt új táblában megtehetem, vagy a felhasználó adatait is tartalmazó táblához kell új oszlopokat beszúrnom?


-Ha össze lehet kötni, hogy egyik táblából származó user a másik táblában is meglevő user legyen, csak bejelentkezési adatok helyett az értékek elgyenek hozzá csatolva akkor azt hogy kell?-



2014. máj. 7. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
mit jelent az, hogy "a bejelentkezési adatok helyett az értékek legyenek hozzá csatolva" ?:o
2014. máj. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tengor ***** válasza:
86%

Ha a login rendszer egy külön modul, akkor én annak a táblájába nem piszkálnék bele. Kijön egy új kiadás, frissíted, és az mondjuk első alkalommal rendezi az adatait és a tiéidet szétcsapja.

Ha magad írod a rendszert, akkor azt tedd a felhasználói táblába, aminek a 3NF alak szerint ott kell lennie. Ha túl sok lenne az meződ (igen, direkt fogalmazok ilyen homályosan, nincs egy konkrét szám, hogy mi a sok), akkor érdemesebb másik tárolási formán elgondolkozni.

2014. máj. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Új táblában tárolj elért pontokat stb.

A felhasználók táblájában kell lenni egy user-id-nek, ami egyedi azonosító, ez azonosítja a felhasználót, ez egy szám (többnyire). Pl. 4-es felhasználó, neve pistike...

A pontokat pl. tárolod egy pontok nevű táblában, és itt is a user-id leygen az azonosító. Pl. 4-es felhasználó, pontok 40...

Feltöltéskor elküldöd a user id-t és a pontszámot, beszúrod, voilá.

Onnantól, ha többet szerez, csak update where user_id = x


Remélem érthető. :)

2014. máj. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1; Példával hátha jobbna megérted:

Van egy "users" tábla, melyben Béla "user_name"-hez tartozik pl "id" "mail" "password" oszlopok. Az volt a kérdés, hogy ide rakjak még pl "xp" "level" oszlopokat, vagy másik táblába lehet-e Bélához kötni ezeket az új oszlopokat.


#2; Nem terveztem frissíteni. Az egész homályos, kevés a konkrétum, nem csak a számszerűségben.


#3; Köszönöm.


Ahhoz hogy ez működjön, akkor a login rendszert kikell egészíteni azzal, hogy ha regisztrál valaki, akkor az értékek táblába is létre hozza a usert, azonos id-vel, mint a users táblában?

Vagy más módon kell össze kötni őket?

2014. máj. 7. 13:46
 5/7 Tengor ***** válasza:
49%

Kérdező, szerintem te nem érted az adatbázisok működését még csak alapszinten sem.

Mielőtt játék írásba és modulok felhasználásába kezdesz, szerintem rágd át magad egy két adatbáziskezelő könyvön és írj meg egy két egyszerűbb programot! Akkor már a kérdést is fel tudod tenni érthetően.

2014. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5; Ha te valóban alaposan értenéd, akkor nem esne nehezedre egy-két alap működési elv felvázolása. Ahelyett hogy megjegyzed "még nem értem".

Ha hibát látsz (akár a kérdésemben) akkor javítsd ki, vagy kérdezz vissza plusz információért, vagy ne pazarold az időd válaszra.

2014. máj. 7. 14:21
 7/7 Tengor ***** válasza:

Még csak 5 éve dolgozom benne, de nem állítanám, hogy értek mindent.

Mivel van egy barátod (Google), aki biztos, hogy az alap, általános infókról többet tud, mint én, nem fogom az alapok leírásával vesztegetni az időt.

Konkrétan nem tudok segíteni, mert semmit nem tudunk a rendszeredről, csak pár morzsát. Még azt sem tudni (szerintem te sem tudod), hogy pontosan mit is akarsz tárolni a felhasználókhoz.

Azért egy játékot ennél több infóból kell megtervezni.

"A játékosnak van egy pontszáma" -> Oké, akkor menjen egy mező a felhasználói táblába

"Igen, de tudni kell, hogy mikor változott a pontszáma" -> Rendben, akkor vegyünk fel egy plusz táblát, amiben a változást követjük

"Jajj, az kimaradt, hogy lehet néhány küldetés és küldetésenként külön pontot kell számolni" -> akkor a felhasznlóitáblából vegyük ki a pontot, tegyük egy külön táblába és a pontok követő táblát is variáljuk át.


Leírni is hosszú volt, pedig csak 3 "apró" módosítás történt. Amíg nem ismered a kezedben lévő technikákat, addig ennyire összetett cuccba belekezdeni, mert csak szenvedés lesz v. rosszabb esetben nyivákolás, hogy miért ilyen vacak és érthetetlen és bonyolult.

2014. máj. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!