Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » MySQL-ben be lehet állítani...

MySQL-ben be lehet állítani hogy az AutoIncrement érték véletlenszerű legyen?

Figyelt kérdés
Úgy mint az MS Access-ben.

2014. máj. 30. 10:40
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:

Add meg, hogy a default értéke RAND() legyen. Persze ha nincs szerencséd, akkor elszáll, mert olyan jön számot dob, ami már kulcs.

Egyszerű megoldás nincs rá, de miért is lenne? Mire jó, hogy random?

2014. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A honlapomra egy olyan üzenetküldő oldalt akarok, ami nem kéri hogy olvashatatlan betűket olvassunk el, hogy bizonyítsuk, nem vagyunk robotok. Erre találtam ki azt hogy az űrlap tartalmaz egy azonosítót, aminek egyenlőnek kell lennie egy $_SESSION azonosítóval, hogy a robotok ne spammelhessék tele. csak ugye ha valaki egyáltalán gondol erre, akkor beállítja hogy automatikusan növekedjenek az értékek, és megint ugyanott vagyok, ezért lenne jó egy random id. :) Persze megcsinálhatom hogy létrehozom kézzel, (és leellenőrzöm hogy van-e ilyen), csak gondoltam hogy ha itt is van ilyen lehetőség, akkor miért ne. :)
2014. máj. 30. 10:58
 3/11 Tengor ***** válasza:

Mi akadályozza meg a robotot, hogy felhasználja az azonosítót az űrlapon?

Mi akadályozza meg, hogy úgy viselkedjen, mint egy igazi felhasználó?

2014. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, alapvetően információkra is szükségem lenne:


Mondjuk beállítom hogy ha egy robot már nem az első levelet küldi, akkor beépítsek egy késleltetést. (mondjuk nem kap választ csak bizonyos idő után egy sleep() parancs segítségével) ez megakadályozza abban hogy ettől még további űrlapokat küldjön? Egyáltalán szüksége van az űrlap fizikai voltára ahhoz hogy adatokat küldjön? Get-es kéréseknél nyilván nem, de Post kérések esetén fogalmam sincs.


Hozzá kell tenni hogy az üzenő javascripttel szedi össze az adatokat és küldi el ajaxal. Itt megint információ hiányom van, képes-e egy program a böngészőben futó javascript kód módosítására? (mert én hallottam valami olyasmit hogy igen. :)

2014. máj. 30. 11:24
 5/11 Tengor ***** válasza:

Ha a JS a kliensben fut, akkor azt lehet módosítani, tehát kezeld úgy, hogy a támadó azt módosítani is fogja. Adatokat első körben ellenőrizd szerver oldalon. Ha meg kényelmessé akarod tenni, akkor második körben JS-el is ellenőrizheted és akkor szerver terhelés nélkül is ellenőrizhetőek az adatok.


SPAM-elés ellen védelem lehet az is, ha megnézed, hogy mikor küldött utoljára hozzászólást. Ha ez x időn belül van, akkor ne tárold és utasítsd el!

2014. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, köszönöm! :)
2014. máj. 30. 11:39
 7/11 PHP de kóder! ***** válasza:

te erted annak a szonak a jelenteset, hogy AutoIncrement? :)))


access tud ilyet? ja, microsoft, nem szoltam :)

2014. máj. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A microsoft mindent tud... :)
2014. máj. 30. 18:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha olyan kedvem van, bármikor bepostolok azt, amit karok a szerverednek a .php fájl nevének és elérési útjának tudatában. Get ugyanez.

És ne haragudj, de pl. [link] -ez itt az én megoldásom. Szerinted ezek olvashatatlanok? Mert szerintem biztosan nem. Ja, de, bocs, botoknak.

2014. máj. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Látom nálad is az IKEA az etalon. :)
2014. jún. 3. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!