Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért nem működik nekem ez a...

Miért nem működik nekem ez a képfeltöltés?

Figyelt kérdés

elseif(($_FILES['file']['type'] != 'image/jpeg') || ($_FILES['file']['type'] != 'image/png') || ($_FILES['file']['type'] != 'image/ico') || ($_FILES['file']['type'] != 'image/jpg') ){

echo "Csak képet lehet feltölteni! (jpeg,jpg,ico,png formátumban)";

}

else

{

maga a feltöltés

}

--------------------------------------------------------

ha az elseifben csak egy utasítást adok meg , akkor minden működik. ha || (or)-al több utasítást adok meg , akkor egyszerűen nem működik.

echo val kiírattam minden egyes próbálkozáskor a $_FILES['file']['type']-t és itt modjuk ha jpeg-el próbálkoztam akkor kiírta ,hogy image/jpeg és beadta a hibaüzenetet... és ezt nem értem pontosan ,hogy miért. Köszi.



2014. jún. 15. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:

A feltételed így szól:

HA nem JPEG

VAGY nem PNG

VAGY nem ICO

VAGY nem JPG


Akkor hibaüzenet.


Ha JPG-t adsz meg, akkor is igaz lesz az, hogy nem PNG.


ÉS-t használj VAGY helyett.

2014. jún. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban rosszak a feltételek.


Valamint ez a módszer egyáltalán nem garantálja azt, hogy valóban csak képet lehessen feltölteni.

A szerver a fájl típusát ugyanis a böngésző által küldött, igencsak könnyen "hamisítható" paraméterek alapján adja vissza a $_FILES tömbben.

2014. jún. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tényleg ÉS-t kellett megadni :) szerintem ez már csak a fáradtságomnak köszönhettem ... viszont milyen védekezési módszert javasolnál az ellen ,h ne tudjanak feltölteni pl php fájlt vagy bármi egyéb csúnyaságot kép helyett?
2014. jún. 15. 22:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Először menjen be egy tmp mappába, ott megvizsgálod, az már nem csap be. Utána meg move_uploaded_file() a helyére.
2014. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez sem jó.

Pl egy php fájl elejébe tegyed egy 1x1-es jpg kódját.

Hopp, máris minden jpg-nek fogja látni.


A kiterjesztés vizsgálat hatékonyabb, mivel akkor ha mást is raknak fel, nagy ügy, a szerver nem futtatja le.

2014. jún. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!