Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ennek az apróhirdető kereső...

Ennek az apróhirdető kereső weboldalnak van értelme?

Figyelt kérdés

[link]


Egyszer kell beírnod amit keresel és behelyettesíti 3 népszerű apróhirdető oldal keresőjébe.

Mi tetszik és mi nem tetszik rajta?



2014. jún. 28. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében csak kiegészíted a GET változót a te POST értékeddel, azt hittem, hogy elkezd listázni, de így ennek nem sok értelmét látom.
2014. jún. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Semennyi. Mondjuk 3 iframe jobban mutatna, meg talán használható is lenne (na jó, mégsem, ez így rossz ötlet, ahogy van). Bár megmondom őszintén, ezért perelhetnek, ha elkezdik használni.
2014. jún. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag csak 1db CTRL+C-t és 2db CTRL+V-t spórolsz meg. Ennél egy picit több kéne, hogy ezt használjam.


Ha egyetlen listába összegyűjtenéd a találatokat, a legfontosabb adataikkal, annak lenne értelme.

2014. jún. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az értelmén túl jogi kérdéseket is felvet szerintem...
2014. jún. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ezért perelhetnek?

Akkor ez hogy működhet évek óta:

[link]

Itt a találatokat is kiírja.

Szerzői jogok?

2014. jún. 29. 14:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Na de ez listáz is ám, nem csak rámutató linket ad, ennek van értelme is, amit te linkeltél annak nem sok, hiszen kattintást nem spórol vele a látogató.
2014. jún. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nézz utána a törvénycikkelynek, amit a hasznaltat.hu Felhasználási feltételeiben említenek, a közvetítésnél.
2014. jún. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez jogi kérdéseket semmiképp sem vet fel. Az oldal semmi mást nem csinál, mint linket generál más oldalához. Hivatkozás elhelyezése egy weboldalon pedig nem tilos..


Amennyiben már betölti a tartalmat, az némileg már módosítana a dolgon bár szerintem a közvetítés sem törvénytelen (mint ahogy a másik oldal ezt bizonyítja is!)

2014. jún. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értem.

Ezek szerint nincs szükség engedélyre sem.

2014. jún. 30. 07:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez ettől összetettebb:


jófogás:

"A szerzői jogok összessége és az adatbázis előállítójának védelmét szolgáló jogok a Társaságot illetik meg, és a Szolgáltatás rendeltetésszerű használatával velejáró olvasáson, képernyőn történő megjelenítésen és az ehhez szükséges ideiglenes többszörözésen, továbbá a személyes, nem-kereskedelmi célból történő merevlemezre történő lementésen és kinyomtatáson túl semmilyen egyéb formában nem használható fel vagy hasznosítható a Társaság előzetes írásbeli engedélyének hiányában."


Tehát ha csak linket generálsz, az jogilag teljesen rendben van. Amennyiben a link alapján a weboldal lekéri az oldal bizonyos részeit az már vitásabb dolog. Egyébként részükről hülyeség lenne az ilyen oldal ellen fellépni, hiszen növeli a látogatottságukat.

2014. jún. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!