Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Bejön nektek ez a weboldal?...

Bejön nektek ez a weboldal? Tetszik egyáltalán?

Figyelt kérdés
Notepad++-szal írtam az egészet, remélem tetszik! Ha lenne ötletetek, hogy mi kéne még rá, akkor csak írjatok! Amúgy meg 9 éves vagyok.

#honlap #Borzi Weblapja
2014. júl. 20. 21:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
URL: [link]
2014. júl. 20. 21:34
 2/16 anonim ***** válasza:
Undorító. Bár ennyi idősen nem is kell még nem is kell több..
2014. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Akkor mi kéne? Hm? Mitől lenne sokkal jobb?
2014. júl. 20. 21:41
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha lenne értelme a weboldalnak, addig minden ami rajta van semmit nem ér.. van rajta egy regisztráció, egy óra. Ebből nem fogsz meggazdagodni. :)
2014. júl. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha ezt 0-ról írtad, és 9 éves vagy, abszolút nem rossz. Néhány kritika:

-NE írd ki így az email címeiteket, mert a spam-robotok sec-perc alatt begyűjtik, aztán pedig kapni fogjátok a sok kéretlen reklámlevelet.

-színséma elég szerencsétlen, főleg ahol komplementerszíneket használtál (pl zöld alapon piros betűk). Ajánlom ehhez pl ezt az oldalt: [link]


Gyakorlásnak ilyen formában is megfelelhet az oldal, de írhatnál valamit a hobbidról, hogy legyen rajta tartalom is.

2014. júl. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

[link]


4. alkalommal mutogatod itt az oldalad, 1 éve volt az első.


Mindig kaptál tanácsokat.


Én nem látom, hogy bármit változott volna, bármi foganatja lett volna pl. az én tanácsaimnak.


Lenne értelme bármit is írnom szerinted? Vagy bárkinek?

2014. júl. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Van egy ötletem. Most várj három évet, addig törpld ki a teljes forráskódot, majd 3 év letelte után kezdjed újra. Teljesen. Ez egyáltalán nem való neked. Még csak nem is te írtad, hanem összemásolgattad.
2014. júl. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem értelek benneteket! Másodszorra kérdezem, hogy jó-e(ez a 2. kérdés). Nem másolgattam össze... Én írtam a felét, tegnap írtam meg a cikkek cuccot! A weboldal felét én, a másik felét egy ismerősöm írta!
2014. júl. 21. 10:46
 9/16 Drone007 ***** válasza:

Én örülök, hogy ilyen fiatalon már érdekel ez a dolog, de legyen benned kitartás, és elszántság a jobbításra.

Mert ez így valljuk be nagyon kevés.


Hogyan készíts weboldalt:

1. találj témát.

2. találj/készíts tervet a weboldal felépítéséről papíron

3. tervezd meg egy grafikus progival hogyan fog kinézni

4. kezdd el megvalósítani az oldalt html és css segítségével

5. ha jól néz ki rakd alá a php részeket


Itt nézz szét szép weboldalak után:

[link]

keress egyet a mi tetszik, nyisd meg, nézz bele a forrásba, és próbáld megérteni hogy működik. Aztán másold le (nem copy+paste, hanem kézzel, beírogatva a neked fontos kódokat)


Sok sikert!

2014. júl. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 2xSü ***** válasza:
100%

Hogy mi kellene még rá? Két dolog: normális dizájn, valamint értelmes tartalom.


Egyszerűen nézz meg normális honlapokat, és hasonlítsd össze a tieddel, hogy mi a különbség.


Egy normális honlapnak általában van fejléce, ami utal a tartalomra. Vagy egy nyitóoldal, amiből kiderül, hogy mégis mi a fészkes fenét találsz ezen a honlapon. A te oldaladból az derül ki, hogy a tied, semmi más. Nézzük: Van egy óra. Az van a tálcámon is, a telefonomon is, a falon is lóg egy. Bizonyára ha kíváncsi vagyok, hogy mennyi az idő, nem a te oldaladat fogom meglátogatni. Szóval teljesen felesleges dolog. Van egy Facebook oldal link, amiről fogalmam sincs, hogy mit takar, tehát nem kattintok rá, nincs rá indíték. Van egy szabályzat link, de hogy minek a szabályzata? Erre sem kattintok. Van egy napi vicc, ami megint nem tartalom. Ha viccet akarok olvasni, felmegyek mondjuk a vicclap.hu-ra. Lehet regisztrálni, meg bejelentkezni. De hogy mit kapok, ha regisztrálok, miért jó ez nekem, arról megint nincs semmi fogalmam. Van kezdőlap link, amin egyébként annyi áll, hogy vége a sulinak. Idejétmúlt és ezt amúgy is tudjuk. Van egy galéria, ami oké, csak ha mondjuk Real Madridos képeket akarok, rákeresek a Google-n. Vannak videók, de ezek klippek. Ha Tankcsapdát akarok hallgatni, megint csak felmegyek a Youtube-ra, vagy berakok egy MP3 albumot. Meg van egy kapcsolat pont, ahol fél tucat tökidegen ember email címe van.


Na jó, nézzük mit tud a szabályzat. Hát ő… 3 szabály, de még mindig nem derült ki, hogy mégis mi a fittyfenének a szabályzata ez.


Na jó, nézzük meg a logint. Mi az, hogy lenyíló listából választom ki, hogy felhasználó, vagy admin? A rendszer nem tárolja, hogy kinek milyen jogai vannak? Akkor meg minek az oda. Sebaj. Regisztráljunk.


Regisztráció után pl. egy ilyen oldalt dob fel: [link]

Őőő…

Pl. ez az aláírás milyen célt szolgál, ki a fenét érdekel, vagy miért jó ez, vagy mi ez?


Oké, lépjünk túl. Van üzenőfal. Remek. Vannak üzenetek. Oké. Vannak adminok. Tökmindegy. Vannak torrentek. Kettő. Az is csak akkor működik, ha bekapcsolod a géped. Gondolom ha valamelyiket le akarom tölteni, akkor nem rád fogok várni. Szóval ez meg teljesen felesleges. Vannak zenék. Kemény 4 szám. Ezért tényleg érdemes volt regisztrálni. Vannak játékok. Fél tucat, azok sem túl minőségi darabok. Van egy Budapest térkép. Ezért megint érdemes volt regisztrálni, máshol nem láthatok ilyen dolgot. Hacsak nem megyek fel a maps.google.com-ra. Van egy számológép is. Hiánypótló. Nincs mindegyik Windowsban ilyen eleve beépítve. Van kemény egy cikk. Mondjuk az is a [link] oldal másolata, illetve annak is csak a fele.


Oké, végignéztem a honlapot, és óriási kérdés bennem, hogy mi az az ok, amiért bármikor is vissza kellene térnem ide. Még így regisztrálás után sem tudom, hogy mit akarsz a honlapoddal. Kicsit olyan, hogy „akarok egy honlapot, de fogalmam sincs, mivel töltsem meg”. Fordítva ülsz a lovon. Az ember azért csinál honlapot (blogot, videót, képet, akármit), mert ezt tartja megfelelő eszköznek, hogy átadjon valami üzenetet, tudást, gondolatot, érzést, stb… Ha tudnád, hogy mit akarsz megosztani másokkal, arra hegyeznéd ki az egészet. De láthatólag fogalmad sincs. Kicsit olyan vagy, mintha te előadást akarnál tartani, de nem tudod, hogy miről. Akkor miért akarsz előadást tartani?


Oké, HTML gyakorlásnak jó, de ez így nem honlap, mert nincs semmi egyedi, amit sokkal jobb minőségben és mennyiségben ne kapnék meg máshol. De még csak HTML gyakorlásnak is pusztán gányolás. Ömlesztve mindenféle <style> <script> tag-ek a body-n belül. Tökéletesen spagettikód az egész.

2014. júl. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!