Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tüntethetném el a...

Hogyan tüntethetném el a felesleges szóközt az alábbi CSS-t használva?

Figyelt kérdés

Drupalban texonómia kifejezésekből készítek felsorolást.


A CSS részlete:


.view-markalista .view-content .views-row,

.view-markalista .view-content .views-field {

display: inline;

}


.view-markalista .view-content .views-row:not(:last-child):after {

content:', ';


Az a bajom, hogy az egyes kifejezések után, a vessző előtt megjelenik egy szóköz, ami nem kellene.

Így: első , második, harmadik , negyedik


Sejtésem sincs, hogyan kerül oda. Nagyon bután hat, amikor egy új sor magányos vesszővel kezdődik.


2014. aug. 1. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a márkanév (vagy nem tudom miknek a felsorolása) végén van egy szóköz?

Inkább azt a részt kéne megnézni szerintem, amelyik összerakja azt a felsorolást. (Gondolom, dinamikus.)


CSS-sel szerintem nem lehet kivenni a vessző előtti szóközt, sajnos...

2014. aug. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Gyanítottam. Firebuggal ha vizsgálom, a kifejezéseket pontosan keretezi be, nem szóközzel.

Beállítottam a nézet szerkesztésénél, hogy az üres helyeket vegye ki. Kétszavas kifejezéseknél el is tünteti, mégis lesz egy szóköz a vessző előtt. :-(

2014. aug. 1. 10:21
 3/9 A kérdező kommentje:
Próbából beállítottam a mező csonkolása megadott méretre lehetőséget. így is marad a szóköz. :-(
2014. aug. 1. 10:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Ki tudnád ide másolni a HTMl-ből azt a részt? (A felsorolást, hogy ki tudjam próbálni.)
2014. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

<div class="view-content">

<div class="views-row views-row-1 views-row-odd views-row-first">


<span class="views-field views-field-name"> <span class="field-content"><a href="/gy%C3%A1rt%C3%B3k/abdullah">Abdullah</a></span> </span> </div>

<div class="views-row views-row-2 views-row-even">


<span class="views-field views-field-name"> <span class="field-content"><a href="/gy%C3%A1rt%C3%B3k/arja">Arja</a></span> </span> </div>

<div class="views-row views-row-3 views-row-odd">


<span class="views-field views-field-name"> <span class="field-content"><a href="/gy%C3%A1rt%C3%B3k/bania">Bania</a></span> </span> </div>

<div class="views-row views-row-4 views-row-even">


<span class="views-field views-field-name"> <span class="field-content"><a href="/gy%C3%A1rt%C3%B3k/benlee">Benlee</a></span> </span> </div>

<div class="views-row views-row-5 views-row-odd">


<span class="views-field views-field-name"> <span class="field-content"><a href="/gy%C3%A1rt%C3%B3k/bull%E2%80%99s">Bull’s</a></span> </span> </div>

<div class="views-row views-row-6 views-row-even">


<span class="views-field views-field-name"> <span class="field-content"><a href="/gy%C3%A1rt%C3%B3k/greenhill">GreenHill</a></span> </span> </div>

<div class="views-row views-row-7 views-row-odd">


<span class="views-field views-field-name"> <span class="field-content"><a href="/gy%C3%A1rt%C3%B3k/twins">Twins</a></span> </span> </div>

<div class="views-row views-row-8 views-row-even views-row-last">


<span class="views-field views-field-name"> <span class="field-content"><a href="/gy%C3%A1rt%C3%B3k/victor%E2%80%99s">Victor’s</a></span> </span> </div>

</div>



</div> </div>

2014. aug. 1. 10:35
 6/9 anonim ***** válasza:

A HTML tageid között vannak azok a szóközök, az a baj.

A szóközök megmaradnak a HTML-ben (annyi van ,hogy sok egymásutáni szóközből 1-et csinál). A sortörések alapból ugye nem látszanak...


A <span>-ek előtt, illetve után látom legalábbis...

2014. aug. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kicsit szemetes is (pl. dupla </Span> ).


Köszi a segítséget, keresem tovább.

2014. aug. 1. 10:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Erre gondolok:

[...]Abdullah</a></span> </span> </div> <- itt a két </span> között is van egy, illetve a 2. és a </div> között is, tehát ez két szóköz az Abdullah után, amiből a böngésző 1-et csinál. Tehát a div-ben ez van: "Abdullah ", és ehhez fűz hozzá egy vesszőt.

Ezeket a szóközöket töröld ki és meg van oldva...


Más:

A dupla <span>-ek között is van egy szóköz

<span class="views-field views-field-name"> <span class="field-content">


Ezt az Abdullah elé teszi. Tehát valójában a div tartalma: " Abdullah ", és ennek kéne lennie szerintem: "Abdullah".


Tehát ezeket a tagek közti szóközöket töröld ki és meg lesz oldva a probléma...

Ha generált, akkor persze a generálásnál kerül ez bele, de ezt kell keresned...

2014. aug. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, át fogom vizsgálni a forráskódokat.

A CSS-ben végignéztem, hogy hat-e más is itt, de nem.

2014. aug. 1. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!