Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom megcsinálni,...

Hogyan tudom megcsinálni, hogy a weblapomra kitett 1. avi fájlt necsak megnézni lehessen, hanem elmenteni is?

Figyelt kérdés

Weblapomra kitettem 1.avi fájlt. Ezt az odalátogató meg tudja nézni:

<a href="videoneve.avi">video neve</a>

A fenti sor hatására megjelenik a video neve. Erre kattintva elindul a video lejátszása. Azt szeretném megoldani, ha valaki nemcsak megnézni szeretné, hanem szeretné magának elmenteni, azt hogyan oldjam meg?

Mindezt HTML nyelven.


2010. jan. 20. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:

ha rákatint akkor lejátsza a videót? Mégis mivel játsza le?

gondolom nem a weboldalban játszüdik le, hanem valami külső alkalmazás nyitja meg a fájlt.

Ez pedig azért van mert így van a fájltípushoz rendelve hogy

pl .avi fájlokat mindig a nemtudom milyen lejátszóval nyissuk meg.

Még valamikor régen a böngésző felajánlotta egy kis ablakban, hogy mit csináljunk az ilyen fájlokkal, és ha bepipáltad, hogy ne kérdezzen többet és mindig nyissa meg lejátszó akkor ezentúl mindig megnyitja.

2010. jan. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A megoldás: vagy beállítja magának a felhasználó a fájltipus társításokat böngészőben való rákattintásokra, hogy mi legyen olyankor.


Vagy letölti a fájlt egy letöltésvezérlő programmal.


Mivel a weboldalon a videó elérhetősége megvan, tehát nem okozhat problémát letölteni azt.

2010. jan. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ez segít.

[link]

2010. jan. 21. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!