Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyit keres egy weblapfejles...

Mennyit keres egy weblapfejlesztő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Képzésre szeretnék menni, nagyon a weblapfejlesztés mellett vagyok, mert az könnyebb.

Átlagosan mennyit kereshetnek az emberek idehaza és külföldi országokban?

Köszi a válaszokat, zöld kéz jár értük! :)



2014. szept. 27. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Itthon egy junior úgy 150.000-től kezd (nettó). Külföldön azt hiszem olyan 600.000 Ft a kezdő.
2014. szept. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy olyan nettó 150 körültől kapnak a juniorok. A webfejlesztő, mint pozíció viszont számomra nem ismeretes. Fejlesztőként el tudsz helyezkedni valahol, aztán vagy webezés lesz a vége, vagy nem. Mondjuk, ahogy elnézem, gyakrabban igen, mint nem...
2014. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Ez elég sok dologtól függ.

Egyrészt, hogy hol, jobb helyeken a "junior", mint olyan is 200 fölött kezdődik itthon (tapasztalat).

Másrészt nem mindegy, hogy mihez és mennyire értesz és esetlegesen mit tanultál.


Egy OKJ-s tanfolyam baromi kevés ahhoz, hogy valaki webfejlesztő legyen. (Főleg amilyen a színvonal azokon...)

Kezdőként is elvárás, hogy jártas legyél a HTML és CSS-ben, valamint a PHP-val is elboldogulj.

2014. szept. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ne szálljatok el...

Az invitelnél is csak nettó 175 -el kezd egy junior. (esetleg némi extra utalvány)

Budapesten Juniorként általában nettó 120-150 között kapnak, és ha szerencséje van, még be is van legalább 4 órára jelentve, ha nincs akkor vagy feketén vagy külsősként evázhat belőle.

Ritka esetben előfordul 200 és feletti nettó kezdő, de ide haza nem ez a jellemző.

Sok cég éhbérért dolgoztatna, ismerek nem egyet ami 3 hónap próba időre szerződtet, nettó 90-120 ezerrel, azzal az ígérettel, hogy próba idő után 240-360 nettót kapsz. (de senki nem éri meg a próba időt mert 2-3 hónap között leváltják)


Vidéken pedig még ennél is keményebb a terep.

van ahol már annak is örülhet, ha nettóba megkapja a 80~90 közöttit.


Tapasztaltabbak, pedig már tudják, hogy nem hazai piacra kell dolgozni, mert Ausztria, Svájc részre nagyon jó fizető dolog.

Kisebb ismeretséggel is össze jöhet havi 2-3 ezer euró adózás után.

2014. szept. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A többség nettó 150-180 körül kap. Azonban, legutóbbi információim szerint a GE például nettó 240 fölött fizet.

A Nokiáról is hallottam hasonlókat pár éve még.


Tegyük hozzá, nem minden a fizetés mértéke. Ha a kedves kérdezőt az érdekli, hogy milyen igényt támaszthatna egy állásinterjún, akkor azt tudom javasolni, hogy próbálkozzon be 180-nal, aztán, ha nem akarják megadni, akkor úgy is lejjebb fogják törni. Ellenben, ha csak a fizetés miatt volna érdekes ez a pálya, akkor a hanyagolandó ötletek közt van a helye a dolognak...

2014. szept. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Ne szálljatok el..."


Direkt raktam idézőjelbe a "junior"-t amikor a 200k-s nettót emlegettem. Engem most bruttó 350k (nettó 230k körül) vettek fel junior pozícióra. (Legalábbis ennek nevezik.)

Ezen felül cafeteria stb...


Persze a történethez hozzá tartozik, hogy azért van pár éves tapasztalatom a webes világban, csak fránya unit tesztelésből kevésbé vagyok a toppon.

De a hazai magyar ismertebb startapoknál van azért jó fizu.

2014. szept. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kérdező: Egyébként nem tudom, hogy neked mi a "könnyebb", én pl. utálnám a folyamatos küzdelmet azzal, hogy minden nyomorult browserben azonosan nézzen ki az adott oldal. A "külföldi országok" nagyon tág kategória, de minden országban a tapasztalattól függ a dolog, de a magyar kezdő fizut azért már leírták itt előttem.


off:

"Persze a történethez hozzá tartozik, hogy azért van pár éves tapasztalatom a webes világban, csak fránya unit tesztelésből kevésbé vagyok a toppon. "

Ez stimmel akkor, ez szerintem is junior, de nem teljesen kezdő. :)

2014. szept. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a terjedelmes válaszokat, mindenkinek ment a zöld a pacsi.

Mellesleg nem a fizetés miatt szeretném választani ezt a szakterületet, csupán érdekel ez az egész.

És azt mondják, hogy csináld azt munkaként, amit szeretsz, így egész életedben egy percet sem kell dolgoznod :)

2014. szept. 28. 02:59
 9/13 anonim ***** válasza:
33%

#1 vagyok


Hiába pontoztatok le, juniorként ennyit keresek, vidéken, 8 órára bejelentve.


"És azt mondják, hogy csináld azt munkaként, amit szeretsz, így egész életedben egy percet sem kell dolgoznod :)"

Vagy a munka teljesen elcseszi a lelkesedésed és a hobbi mivolta megszűnik.

2014. szept. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
kedves 1-es - 9-es. Nekem a "Külföldön azt hiszem olyan 600.000 Ft a kezdő." mondattal volt csak bajom. Ez ugyanis nettó (és bruttó) baromság. milyen külföldön? mennyire kezdő? a legtöbb "külföldön" 600 azért már nem egy kezdő fizetés.
2014. szept. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!