Drupal vagy Django?

Figyelt kérdés

Már meglévő (de elavult) Drupal alapú oldal fejlesztéséről lenne szó. A Drupal mellett szól, hogy felhasználóbarát, össze tudom kattintgatni a modulokat; hátránya, hogy nem értek a PHP-hoz, és sok mindent módosítani kéne.

Némi Python tudással rendelkezem, ezért gondoltam a Djangora, viszont ez jóval több munkát igényelne, mint Drupalnál maradni - cserébe felxibilisebb (mert nem CMS), hosszú távon jobban járnék vele. Megérné váltani, vagy nem profi tudásra ne alapozzak?

(Az oldal tulajdonosa vagyok, nem értek a webfejlesztéshez, viszont pénzem sincs, hogy egy szakembert tisztességgel megfizessek.)



2014. okt. 9. 18:00
 1/2 Drone007 ***** válasza:
100%

Ha a szaktudásod meg lenne mindenképpen egy Django alapú weboldalt javasolnék drupal helyett. Viszont az, hogy a php-hoz nem értesz nem teszi egyszerűvé a döntést.

Vagy próbálj keríteni valakit, aki webes python alapú fejlesztésben szakértőbb (mivel a Djangóhoz elég magas szintű python tudás kell), vagy próbálj egy Drupalt, és maradj az elérhető pluginok szintjén maradni.


Egy friss munkaerő egészen biztosan elveti az elavult Drupal alapú rendszer kipofozását, úgyhogy a jelenlegi rendszert - hacsak nem magad próbálkozol vele - elfelejtheted. Sajnos szinte minden jó megoldás pénzbe fog kerülni.

2014. okt. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazad van, pénz kéne. Keresek egy mellékállást, addig meg marad minden a régiben.
2014. okt. 10. 05:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!