Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » HTML 5 vélemény/komment ablak...

HTML 5 vélemény/komment ablak készítés?

Figyelt kérdés

Alap HTML nyelvet tanultuk középsuliban. Most viszont egyetemen kell készítenünk egy weboldalt. A helyzet az, hogy ekll csinálnunk egy oylan odallt, ahova a látogatók kommentet írhatnak.. laírják a véleményüket stb... majd az jobb oldalt megjelenik.

Tudna valaki segíteni,hogy ezt hogy valósítsa meg?

Azért kellene, mert a határidő igaz, hogy december.. de az első 2 ember, aki leadja még határidő eőtt... az kap +5pontot.

Próbáltam már neten keresni, ott találtam is egy JavaScript-es megoldást... de ott külön be kellett írni a fájl nevét stb... h mentsen és aztán külön megnyitni a txt fájlt...

Az egész dolog serverre is madj felkerül....

Előre is köszönöm!



2014. okt. 18. 23:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Oké, hol akadtál el?

Űrlapot tudsz csinálni?

Szerveroldali programozást tanultatok? Űrlapról érkezett adatok feldolgozását? Fájlkezelést?

2014. okt. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
Ilyen helyesírással hogy jutottál el egyetemig?
2014. okt. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:

A helyzet az, hogy el se tudom kezdeni azt az oldalt... nem tudom miből indulak ki. A tanár azt mondta, hogy a kommentek oldalt hagyjuk utoljára, mivel azt decemberbe fogjuk átvenni De ha még előtte leadjuk, akkor kapjuk a pontot.

2. válaszoló:

Kíváncsi lennék, hogy te egész napos munka után, este 23:30-kor, félálomban, telefonról... mennyire pontosan tudsz írni!?! Én legalább eljutottam egy egyetemre...nem az anyámék pincéjében ülök egész nap....! ;)

2014. okt. 19. 11:22
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező küldtél egy nem privát-jellegű üzenetet (11:27-kor):

"Szia

Nekem a teljes weboldal már megvan...

27 html fájl megprogramozva, videó, zene lejátszó stb...

Már csak az az egy "Kommentek" oldal hiányzik... az alap design, stb. már megvan... fejléc lábléc... stb.

Csak az a két ablak kellene, ahova beírnak vmit, madj egy másik megjeleníti a nevüket, és a szöveget. És ezt el is menti egy txt-be.... ha megnyitjuk az oldalt ott lenne az összes eddigi komment."


Nos:

- a HTML csak egy leírónyelv, nem programozási

- nézz utána a HTML-űrlapoknak - például:

[link]

- mivel egy oldalra kell kerülnie az ürlapnak és a hozzászólásoknak, ezért a "Kommentek" oldalt szerveroldali állományként (PHP esetén .php kiterjesztéssel) kell elmentened a webtárhelyeden.


Az adatok mentéséhez PHP-ban nézz utána:

- a $_POST tömbnek

- az fopen (fájl megnyitása), fwrite (fájl írása), fclose (fájl bezárása), strip_tags (HTML tagek eltüntetése a biztonság miatt) függvényeknek


Az adatok beolvasásához PHP-ban nézz utána:

- az fopen (fájl megnyitása), fread (fájl olvasása), fclose (fájl bezárása) függvényeknek

2014. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Névtelen221

Anyád!

Kíváncsi lennék, hogy te egész napos munka után, este 23:30-kor, félálomban, telefonról... mennyire pontosan tudsz írni!?! Én legalább eljutottam egy egyetemre...nem az anyámék pincéjében ülök egész nap....! ;)"

1. Nem illik anyázni egy vad idegennek.

2. Egész nap dolgozok, sőt gyakran még éjszaka is, mert vállalkozó vagyok.

3. Nem csak Te jársz egyetemre (bár lehet, hogy a Te családodból csak Te, és ezért vagy ennyire nagyra vele ;) ). Nekem két diplomám van.



"aneris

Trollkodj anyádnak!

Képzeld, nem mindenki bölcsésznek tanul"

1. Nem illik anyázni egy vad idegennek.

2. Nem csak a bölcsészeknek kell helyesen írniuk...

2014. okt. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*vadidegennek
2014. okt. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#2/5/6 vagyok

bár anyáztál, de én még így is jó fej vagyok, tessék, használd egészséggel:


<!DOCTYPE html>

<html lang="hu" dir="ltr">

<head>

<title>Komment</title>

<meta charset="utf-8" />

</head>

<body>

<section>

<article>

<?php

if(isset($_POST["submit"])) {

$name=$_POST["name"];

$comment=$_POST["comment"];

$error=false;


if(!$name) {

echo "<span style='color:red; margin:0 5px 0 0;'>☒</span>Nem adta meg a nevét!<br />";

$error=true;

}


if(!$comment) {

echo "<span style='color:red; margin:0 5px 0 0;'>☒</span>Nem adta meg a kommentet!<br />";

$error=true;

}


if($error==false) {

$file="comments.txt";

$open=fopen($file, 'a');

fwrite($open, "Név: ".$name."\r\nKomment: ".$comment."\r\n\r\n");

fclose($open);


unset($_POST);


echo "<span style='color:green; margin:0 5px 0 0;'>☑</span>Sikeres kommentbeküldés!<br />";

}

}

?>

<form method="post" name="form" id="form">

<input type="text" id="name" name="name" placeholder="Név" value="<?php echo isset($_POST['name'])?$_POST['name']:''; ?>" /><br />

<textarea id="comment" name="comment" placeholder="Komment"><?php echo isset($_POST['comment'])?$_POST['comment']:''; ?></textarea><br />

<input type="submit" id="submit" name="submit" value="Komment beküldése" />

</form>

</article>

<article>

<h1>Kommentek</h1>

<?php

$file="comments.txt";

$open=fopen($file, "r");


if(!filesize($file)>0) {

echo "Még nem írtak kommentet!";

}

else {

$comment = fread($open, filesize($file));

$comments = explode("\n", $comment);

foreach($comments as $comment) {

echo $comment."<br />";

}

}


fclose($open);

?>

</article>

</section>

</body>

</html>

2014. okt. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem korábban írni, hogy én is üdvözlöm a kedves édesanyádat... :D
2014. okt. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8 ne aggódj, anyáztál te is ha jól láttam. Egyébként ebben a szituációban te is hülye voltál ezt nyugodtan beismerheted. Ráadásul ezen egyáltalán nem javít az hogy megdobtad egy kész kóddal. Már nevelési szempontból is káros, hiszen minek gondolkozzon vagy legyen kedves az emberekkel ha így is megkapja azt amit akar?
2014. okt. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9

csak a kérdező stílusában válaszoltam (bár még így is normálisabb hangnemben, mint ő)

2014. okt. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!