Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » HTML probléma, megoldás?

HTML probléma, megoldás?

Figyelt kérdés

2 problémám van :


Egy egyszerű weblapot kell készítene, és jelenleg úgy néz ki, hogy van egy logo az egyik sarokban, ami egyben egy link is magára a főloldalra. Továbbá van egy navigációs rész is, ahol több link van egymás után listába rendezve.

Na most én ezeket a linkeket szeretném átformátozni stb, de amikor írom a CCS-be hogy a{blablah} akkor azok a parancsok magára a logóra is hatnak, mivel az is egy link tehát ottvan az 'a' .



A másik problémám, az hogy több képet kell használnom és ezeket egy külön mappában tárolom a weblap mappáján belül. Szóval utána néztem, hogy kell ilyenkor belinkelni őket, ha másik mappában vannak, és ezt találtam "/images/html5.gif" , de így mégse működik, nem rakja ki a képet. Próbáltam úgy is hogy a kép egész linkjét kiírtam, de nem jó, elírás nem valószínű mert csomószor próbáltam, mi lehet a gond?



2014. nov. 6. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

CSS-re: használj class-okat és id-ket.

[link]


Képre: ha relatív hivatkozást írsz, akkor az aktuális HTML-től nézi. Ha egy alkönyvtárban lévő HTML fájlban szúrod be őket, kell egy .. a /images elé, ezzel egy könyvtárszinttel fentebb keresi a /images könyvtárat.

2014. nov. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam én is, viszont így mindegyik linkhez oda kell írnom az id-t, úgy nincs megoldás hogy , olyan megoldás nincs hogy ne kelljen mindehez külön?

Csak azért, mert mivan ha majd lesz olyan oldal ahol van 100 link, és pl csak 50-et akarok módosítani.


A másik, képes megoldásásod meg nem értem...a "kell egy .. a /images elé" részt.. kell egy mi ?

2014. nov. 6. 18:52
 3/5 anonim ***** válasza:

például:

a{

color: #alapszin

}

a#logo{

color: #logo_szine

}

#masszinulink_kupac a{

color: #...

}

a.spec_link{

color: #spec_szinezes

}

2014. nov. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

/images -> gyökérben az images könyvtár

../images -> ahol hivatkozol rá(ahova irod), attol számítva feljebb 1el, és ott az images

../../images -> 2vel feljebb

[link] -> így tuti nem zavarodsz össze

2014. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nah így már végre működik, kösz szépen!


Amúgy ha két pontot írtam "../images/bla.jpg" akkor nem működött, 1 pontal volt jó. Meg úgy tűnik itt is rosszul van [link] mert ot pont nélkül van írva.

2014. nov. 6. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!