Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A weboldalamra szeretnék egy...

Swagie Joker kérdése:

A weboldalamra szeretnék egy registrációs kódot és egy loginossat valaki leírna egy ilyet?

Figyelt kérdés

Ez itt a weboldalam: [link]

Tanulgatom valójában az oldal készítést de én nem tudok úgy tanulni ,hogy olvasom,nekem egy kész register álítgatásával ... tudom tanulni mi mit csinál(gyakorlatból)

Az oldalamra kéne egy registrációs belépés és egy Loginos,meg ilyen oldalt nem tudtok ahol vannak pl.látogatás számláló stb?



2014. nov. 21. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

akármi,akármi,akármi,akármi,DISCO ZENÉK... :D:D:D


Na a lényeg, hogy valahol mintha már lett volna ma egy vicces kérdésed vagy hozzászólásod, és most sem csalódtunk benned. :)

2014. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

De hogy valami hasznosat is írjak...


[link]


PHP, MYSQL, esetleg javascript

2014. nov. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az nem kifejezés, hogy az oldal karbantartás alatt van :D
2014. nov. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Különösen: PDO vagy msqli, $_SESSION és $_SERVER változók, form-ok (űrlapok)
2014. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
mivel az alakításal foglalkozok és ilyesmik ezért nem érdekel mi van az oldalamon,nem valamiért csinálom ,csupán érdekel!
2014. nov. 21. 19:37
 6/11 anonim ***** válasza:

"Azt vettem le az egyik válaszodból ,hogy értesz a weboldal készítéséhez."

8+ éve ezzel foglalkozom napi 8-10 órában :-)


"Engem érdekelne ez ,hogy mit hogy is lehet és nekem is kéne egy registert csinálnom."


Ha nincs meg a szükséges dinamikus PHP-MySQL alap ismeretek.

Akkor 2 választási lehetőség van:

- keresel egy kész/félkész rendszert, alrendszert. (pl. egy almappába kerül bele)

- leprogramoztatod az oldaladhoz.


"Meg jóljönne ha valaki tényleg úgy elmagyarázná mi ,hogy van ,hogy visszatudok kérdezni"

Hát a "MI VAN!?" kérdésen felül talán... :-)


Regisztráció:

- El kell készíteni az adatbázist (MySQL), ez egy "táblázat", melynek oszlopai tartalmazzák az egyes adatokat, a sorok, pedig az egyes felhasználókat.

( ID, Név, Felhasználónév, jelszó, emailcím, állapot aktív/inaktív )

- El kell készíteni a regisztrációs formot, ahol a felgasználó kitölti a szükséges adatokkal.

- Ezt a formot elküldi a felhasználó egy feldolgozó PHP -nak, ami megnézi, hogy az adott felhasználónév/emailcím szerepel -e már adatbázisban.

- Ha nem szerepel, akkor az adatokat rögzíti az adatbázisba, mint új sor.

(ha kell küld emailt, a megszerkesztett, és behelyettesített értékkel)

- Ha a felhasználó foglalt, akkor vissza dob a regisztrációs oldalra, és megjelenít egy hiba üzenetett.

- Ha email -ben történik a felhasználó aktiválása, akkor a kiküldöt mail tartalmaznia kell egy aktiváló linket. ez a link tartalmaz egy ID -t (a felhasználó azonosítóját) és egy véletlen karakter sort, ami küldés előtt regisztrációkor rögzítve lett az adatbázisba.

A linkre kattintva, megérkeztik az aktiváló oldalra, ahol a adatok ellenőrzése után, aktiválhatja, azaz frissiti az állapotát.


Belépés:

- Elkészítünk egy formot, ahol bekérjük a felhasználótól az azonosításhoz szükséges adatokat (felhasználónév, jelszó)

- A felhasználó által küldött adatokat, össze hasonlítjuk azzal ami adatbázisban tárolva van.

- Sikertelen belépés esetén vissza kerül, a belépési oldalra.

- Sikeres belépéskor, rögzítjük pl. a generált PHPSESSID -t a feléhasználó adatai közt. (így tudni fogjuk hogy ő az)

- Vagy SESSION -ba tároljuk a belépési adatokat. (pl. ID, név, jelszó)


Oldal váltás, login ellenőrzés:

- Minden oldal betöltése előtt le ellenörizzük, hogy bevan -e jelentkezve, azaz a belépésnél tárolt adatokat, össze hasonlítjuk az adatbázissal.

- Ha nincs belépve nem csinálunk semmit.

- Ha bevan lépve, a felhasználó adatait, egy szuper globális tömbe pl. $_ENV -tároljuk a felhasználó adatait, később ebből egyből kitudjuk venni, ki is van bejelentkezve.


Kilépés:

- A belépésnél tárolt adatok, SESSION -t töröljük.


Üzenő fal/fórum készítése:

- Elkészítjük adatbázisban egy táblát ami tartalmazza a forum ID -jét, témáját/megnevezését, esetleg nyitó bejegyzést, dátumot.

- Elkészítjük a post -ok tábláját, azaz ahol egyes témák üzenetei lesznek. Ide kelleni fog: ID, ForumID, UserID, esetleg Válasz esetén annak ID -ja, Üzenet, dátum.

- Elkészítjük a forum, témák listázását.

lekérjük adatbázisban tárolt témákat, esetleg hány hozzászólás van egy témában.

- Elkészítjük egy téma hozzászólásainak listáját, itt szépen formázzuk, UID alapján azonosított felhasználókat, hozzászólás dátuma, üzenet...

Alulra behelyezzük az új hozzászólás formot.

Egy textare amibe megírja az üzenetet, és egy küldés gomb, amivel elküldi feldolgozásra.

- Elküldött üzenetet, célszerű szűrni, pl. HTML és speciális dolgoktól, esetleg moderálni, majd adatbázisban rögzíteni. mint új bejegyzés.


Üzenő falhoz nem árt egy adminisztrációs felület, ahol mindezt, minde hozzászólás, témát szerkeszteni lehet...

2014. nov. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
(Szerintem kezd előbb az alapokkal...)
2014. nov. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Bocsi... Sokkolt az oldald. :-)

Nem is tudom hol kezdjem...

Először is tejük tisztába HTML -t.

Van 1db DocType a legelején.

Ebben van 1db HTML tag.

Ezen belül, van 1db HEAD tag, ebben vannak a HTML fejléc meta, title, link paraméterei. (külső css, js)

Head után van 1DB body! Ez az oldal teste.

Body -n belül DIV -ek segítségével felosztjuk az oldalt.

Ezeket CSS -el formázzuk, pozicionáljuk. (display,position,margin, padding,width,height,float,clear...)

Táblák a táblázatos adatok megjelenítésére való.

(ha pl. regresszív oldalt szeretnél belőle csinálni, akkor rengeteg szenvedhetsz vele utólag)

Menüt egy formázott felsorolásba szoktuk berakni.

így könnyebb pl. bővíteni ha almenük, lenyíló menük lesznek.

Tartalom: címsor, majd pekezdések, és benne szöveg.


A "marquee" -hoz inkább már nem mondok semmit... :-(

2014. nov. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
kezdő vagyok :) középsikolás tanuló,valahol elkell kezdenem .
2014. nov. 21. 20:43
 10/11 Drone007 ***** válasza:

Azzal akartam kezdeni, hogy kezd a html tanulásával az alapoktól, de ez sajnos kevés.

Kezd a helyesírással barátom.


A honlapod egyszerűen szörnyű. Mit szörnyű! A legborzalmasabb rémálomba illő borzadály, amit eddigi pályafutásom során láttam. Ha a helyesírás már megy, akkor itt kezd a dolgot:

[link]

Az elejéről! Lépésről lépésre!


Addig ne is gondolkodj regisztráción és hozzáférés-kezelésen, amíg egy normális statikus weboldalt tisztességesen össze nem tudsz rakni!

2014. nov. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!