Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblap készítés, más oldalakró...

Weblap készítés, más oldalakról információ gyűjtés, hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnék létrehozni egy weboldalt, amin kint vannak az éppen aktuális mérkőzések egymás elleni meccsi eredményei.

Ha játszik a Real a Barcával, akkor ki kéne iratni, hogy eddig hány egymás elleni meccsük volt, és milyen eredményei voltak.

Ezzel az a baj, hogy én nem tudom ezeket az információkat, viszont van sok oldal, ahol ki van írva.

Hogyan lehet azokról az oldalakról ezeket az infókát átvenni, úgy hogy ne nekem kelljen egyesével begépelni?



2014. dec. 4. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

írsz olyan scriptet, ami össze gyűjti az adatokat, és tárolja...

Az oldal forrásából tudod kiszedni a szükséges információkat.

2014. dec. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez bizony már programozás, egy crawlert kell írnod, ami letölti a megfelelő oldalakat, kibányássza az adatokat a HTML kódból és eltárolja egy adatbázisban.


Aztán az adatbázisra meg építheted a weboldalt.

2014. dec. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudnátok egy tutorialt küldeni? Vagy valami hasonlót?
2014. dec. 5. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!