Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Bele vagyok bonyolódva, most...

Bele vagyok bonyolódva, most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy szeretnék egy weboldalt, ami nem virtuális szerveren fut, hanem sajáton. Ehhez milyen szerver is kell/ ehhez milyen szervert is kell vennem? És ha van is szerver, akkor hogy lehetséges a weboldalt a netre felcsatlakoztatni? És ha azt akarom, hogy az oldal több országban is elérhető legyen, mi a teendő? Valaki írja le konkrétan, mert ebben még annyira nem vagyok otthon :)

2014. dec. 23. 02:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne bonyolítsd!

A szervert lehet bérelni, meg lehet venni szervert és szerverparkba beállítani. De egyszerűbb, ha megrendelsz némi tárhelyet és fizetsz érte, az karban lesz tartva jó esetben, lesz net és miután a netre van kötve az mindenhol elérhető lesz.


nekünk volt saját szerverünk, vettünk egy szervergépet, raktunk bele rengeteg vinyót, meg jó procit és betettük egy szerverparkba. De ez csak akkor éri meg, ha nagy forgalmú oldalnak sok fájlra van szüksége. Neked fölösleged.

2014. dec. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
későbbiekben szükségem lesz rá, csak (ahogy a kérdésb is kiderül) nwm tudom "bekonfigolni' a szervert. Szóval csak ezt az egyet nem értem, php, mysql, flash, javascript, perlscript, html, ezekben otthon vagyok
2014. dec. 23. 02:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyilván egy szerverparkban fogod elhelyezni, mert otthon költséges lenne a szünetmentes táp, a fix ip, a klíma stb. szóval ott ahol elhelyezed a rendszergazda bekonfigolja. Ha megkéred.
2014. dec. 23. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Te neked egyszerűen egy tárhely és egy domain kell.


Totál fölösleges ilyen igények mellett virtuális szerver, "rendes" meg végképp - sokba kerülne, és ki sem használnál belőle semmit. (Szerver oprendszerrel akkor kell, ha pl a weblapod mellett pl különböző karbantartó programokat akarsz futtatni, tehát nem csak a weblapot, de jópár szolgáltató ad olyan oldalt, ahol még progit is futtathatsz).


Webtárhelyre feltöltöd az oldaladat FTP-n (erre van számos leírás és tutorial, az adatokat megkapod tőlük), az admin felületen beállítod az alapértelmezett nyitóoldalt (vagy alapból index.html/php/aspx nevet adsz neki). És kész. Persze még a domain nevet is be kell állítani, de az általában regisztrációkor megtörténik.


Szolgáltató pedig számos van, minőségileg, pláne alapfelhasználónak szinte mindegyik tökéletes.

2014. dec. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban, NE akarj saját szervert.

Egyrészt mert nem használnád ki, másrészt meg mert egy jobb szerver gép több milliós összeg.

2014. dec. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!