Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mondanatok velemenyt hogy hol...

Mondanatok velemenyt hogy hol vetettem a legnagyobb hibakat, mire figyeljek oda legkozelebb errol a clon Facebook oldalrol amit gyakorlaskent szerkesztettem?

Figyelt kérdés

csak a layout szoval nem mukodnek a funkciok a regisztralashoz. Elso gyakorlo feladatkent csinaltam. Tudom,hogy csuszkal az oldal. A felso reszet a kek savot eleg rossz volt meg csinalni.


[link]



2015. febr. 3. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ott vétetted el a hibát, hogy nem egyszerűen letöltötted a kezdő html-t, ami csontra ugyanúgy nézne ki nulla időbefektetéssel, hanem nekiálltál szüttyögni a nullából.
2015. febr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lol ezt le kell tölteni
2015. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mivel rar-ba tetted bele ki se tudom bontani rendesen. Hibát ír kicsomagolás után. Persze linuxon próbáltam, ennek ellenére működnie kellene, de jobb lenne, ha egy zip-ben raknád fel.


---


Azzal nincs baj, ha valaki gyakorlásnak lemásol egy weboldal dizájnt, tanulni úgy lehet a legkönnyebben, hogy már működő kódokat próbálunk reprodukálni. Ami egyrészt célt ad annak amit csinálunk, másrészről látjuk a fejlődést. Amikor én a C-t tanultam, nem érdekeltek a "rajzolj X-et" típusú idióta feladatok, hanem csináltam egy szótárat, vagy csináltam egy betű rajzolót stb. Sokkal értelmesebbek voltak és látványosabbak, ráadásul olyan problémákat kellett megoldani, ami valódi fejlődést produkál, nem csak imitálja azt.

2015. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Remelem most mukodni fog :)


[link]

2015. febr. 4. 14:24
 5/6 A kérdező kommentje:

megj.:


Itt van egy 02 mappa amiben egy tegnapi probalkozasom van. Kerdesem az,hogy akik csinaljak a weblapokat kb. ok is igy szoktak pozicionalni a dolgokat. Szoval sokat hasznaljak,szinte mindenhol a position:absolute/relative tulajdonsagot vagy inkabb csinalnak ilyen kontenereket es azoknak adnak height,widht -t ? majd ezekbe pakolnak szoveget,kepeket? Vagy az ugy jo ahogy en csinaltam most a 02 mappaban levo oldalnal.....

2015. febr. 4. 14:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen ezt már sikerült megnyitnom.


Első rátekintésre azt lehetne kiáltani, hogy hasonló, de nem megtévesztően. Esetleg annak, akinek új a facebook ^_^


Igen sok dolog lenne még, amin javítanod kellene, mert ez így még csak félig van kész kinézet szempontjából.


---


Második kérdésedre a válasz:


Igen, mindent dobozolunk. Van egy fő doboz, abban több kisebb, azokban még kisebbek, azok további dobozkákat tartalmaznak, aztán valahol az 5-6-ik mélységnél jöhet a tartalom.


Ha egy weboldalt nézel, akkor nyomj (chrome-ban) ctrl+shift+i -t és akkor előhoz neked egy fejlesztői eszközt, amivel az éppen megtekintett oldal szerkezetét tudod átnézni. Amit ebben az eszközben kijelölsz/rámutatsz, azt neked kékkel bejelöli, hogy az oldalon épp hol található. Ha DIV-ekre mutatsz, akkor kijelzi annak nevét, miként lett lehivatkozva és annak méreteit. Ezen kívül az eszközben további információkat találsz arról, hogy a CSS file-ban hanyadik sorban található az odavonatkozó formázás, milyen egyéb formázások érvényesek rá a "globális" vagy mondhatjuk szülő divekből.


Például, ha van egy <div class="container"> </div> és azon belül egy <div class="block"></div>, akkor értelemszerűen a container-re vonatkozó formázási beállításokat autómatikusan örökli. Ha jól tudom nem is minden tulajdonságot lehet felül írni, de az biztos, hogy visszafelé nem lehet formázni, tehát a blockból sosem tudod majd formázni a containert.


---


Azt ajánlom, hogy keress rá gugliban olyanra, hogy 'Fee CSS Templates', ezeket letöltheted és tanulmányozhatod őket. Érdemes ezt a fentebb említett eszközt használni. Sokat lehet belőle tanulni, mert vannak egész különleges megoldások is, jó trükkök, érdekes megjelenések.


Jó munkát,


Anonymus

2015. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!