Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen sorrendben érdemes...

Milyen sorrendben érdemes megtanulni a PHP, Java, JavaScript, MySQL nyelveket?

Figyelt kérdés

Jelenleg a HTML és CSS programozást tanulom, de nem tudom, ez után melyikkel lenne érdemes folytatni?

A célom az, hogy minél profibb weboldalakat készíthessek.


2015. márc. 6. 13:08
 1/10 Tengor ***** válasza:

Java nem kifejezetten a weboldalakra van. Lehet persze abba az irányba is menni, de az kicsit más világ.

A helyedben én PHP-t tanulnék, majd hozzá MySQL-t, aztán JS-t.

2015. márc. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
HTML és CSS az leíró nyelv, köze nincs a programozáshoz. Javascripttel folytatnám, de a böngészők változatossága miatt nehéz lesz megszokni, aztán php alapok, majd php és sql együtt.
2015. márc. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, a Java kicsit kilóg a sorból.

Alapos HTML és CSS ismeret után én JavaScripttel folytatnám, ott tudod alkalmazni a korábban HTML-ről tanultakat, majd ha ez is megy, akkor PHP. Kezdetben adatbázis nélkül, majd ha már látod, hogy hogyan működnek az osztályok, stb. akkor a MySQL-t hozzávenni (szigorúan PDO-ra támaszkodva!).

Ezek után én valami PHP frameworkkel folytatnám a sort (személy szerint a Zend Frameworköt ajánlanám) és ha még maradna kedved, akkor jöhetne a Java.

2015. márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Még egy kérdés jutott eszembe. Ahhoz mi kell, hogy responsive weboldal tudjak majd csinálni? Vagy az egy külön technika?

2015. márc. 6. 15:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Pl. Java EE kifejezetten webre van, sztem azt tanuld utolsónak, ha webprogramozás érdekel, eléggé összetett.
2015. márc. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tengor ***** válasza:
A egy responzív weboldalhoz kell backend (PHP általában) általában kell adatbázis is (MySQL általában) és kell a frontend (HTML, CSS, JS)
2015. márc. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5%
Az mi, hogy reszponzív oldalakhoz kell backend? :D
2015. márc. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tengor ***** válasza:
Hopsz :$ Fogalom zavarba került. Bocsánat!
2015. márc. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem muszáj szigorúan PDO-ra támaszkodva mysql+php kombóznod.

Tökéletes a mysqli_* is, csak mysql_* függvényeket ne használj. :)

2015. márc. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
HTML, CSS, JS + frontend framework(Bootstrap) -> SQL -> PHP, JS + backend framework(node.js, valami PHP framework(Kohana?))
2015. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!