Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Joomla-hoz van drag and drop...

Joomla-hoz van drag and drop képfeltöltő?

Figyelt kérdés

Létezik olyan, hogy csak behúzom a local gépről a cikkszerkesztőbe a képet és odatölti / feltölti a szerverre a képet a böngészőből?


A mostani szerkesztőnek is van "drag and drop" feltöltője de nem ilyen egyszerűen, hanem több kattintással, ráadásul nagyon gagyi, mert letölti állandóan a képeket és iszonyú lassú. JCE Image manager.



2015. márc. 26. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy joomlában van -e azt passzolom, én úgy oldottam meg, hogy mielőtt adatbázisba kerülne a tartalom, egyszerűen megnézem tartalmaz -e IMG olyan SRC elemet ami data formában van.

Ha igen, akkor átkonvertálom, képpé, átméretezem ha szükséges, és úgy tárolom egy mappában, az SRC -t pedig kicserélem a fájl elérésének útvonalával.

Lehet nem a legjobb megoldás, de jobb mint olykor 20-30MB base64 képet tárolni adatbázisban.

2015. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ok, de gondolom tudsz kódolni php-ben. Na ez a skill hiányzik, ezért kellene egy joomla extension.
2015. márc. 26. 17:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem találtam olyant ami a szerkesztőbe bedobott képet átalakítaná.

Több olyan kiegészítő van, hogy behúzod egy feltöltő mezőbe, és felrakja, utána beszúrhatod, amiket te is írtál.

De olyan amit csak behúzol a szerkesztőbe és abból alakítja sajnos nem.

Úgy nézki csak 2 megoldás van, lányegében ugyan az mind a 2.

Az egyik, amit már leírtam vázlataiban.

A másik a WYSIWYG szerkesztő bövítése, hogy figyelje a képek URL -ét, és ha base64 -es data, akkor feltöltse szerverre, és cseréje.

Mind kettő sajnos csináld magad, akció vagy mással megcsináltatod.

(Én Joomla -val nem foglalkozom, de egy hozzá értő biztos megtudja csinálni)

2015. márc. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem az alapprobléma, hogy egyrészt nagyon sok kép van több ezer a mappában, és állandóan lelistázza, nagyon idegőrlő, de elvileg a JCE majd fogja tudni, hogy csak az utoljára feltöltött képeket listázza le és ne az egész mappa tartalmát, másrészt meg távoli a szerver fizikailag is, és állandóan kivárni míg letölti a képeket. Nem tudom mennyit cache-el, de mindig olyan lassú.


Ez

2015. márc. 27. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!