Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Html-ben hogyan csinálom meg ezt?

Html-ben hogyan csinálom meg ezt?

Figyelt kérdés
van egy html oldal külső css-sel. Mondjuk van 5 linkem az oldalon. Azt akarom ha mindjuk hozzáadok a főoldalhoz egy új 6. Linket, akkor ne csak azon jlenjen meg, hanem az összesen. Ne kelljen 6 oldalba szerkesztenem, elég egyben. Include php-val oldottam meg, de van más mód?
2015. ápr. 9. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A linkek tartalmát belerakod egy-egy külön HTML-állományba, majd a főoldalon létrehozol egy ehhez hasonló szerkezetet:

<ul>

<li><a href="link1.htm" target="tartalom">1. link</a></li>

<li><a href="link2.htm" target="tartalom">2. link</a></li>

<li><a href="link3.htm" target="tartalom">3. link</a></li>

<li><a href="link4.htm" target="tartalom">4. link</a></li>

<li><a href="link5.htm" target="tartalom">5. link</a></li>

<li><a href="link6.htm" target="tartalom">6. link</a></li>

</ul>

<iframe src="link1.htm" name="tartalom"></iframe>


http://www.w3schools.com/html/html_iframe.asp

2015. ápr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
csináltam egy külön html-ben listát, belinkeltem, majd a főoldalon iframe el hivatkozom rá, de nem jó mert a CSS szabályok nem vonatkoznak rá, kiteszi formázatlanul a semmibe
2015. ápr. 10. 15:05
 3/5 anonim ***** válasza:
<?php include "lista.html";?>
2015. ápr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kb így kéne kinéznie:

[link]


szóval az index.html a főoldal - az tartalmazza a linkeket meg a soron belüli keretet - a link1.htm (és társai) meg a tartalmi oldalak. Mindegyik teljes HTML-oldal, amibe belinkeled a stíluslapot is.

2015. ápr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
úgy csináltam meg, hogy külön htmlben a menük, ami kapott egy külső css-t. Az eredeti oldalba a kívánt helyen beillesztettem iframe-el, ami kapott egy css formázást. Kicsit maradi, de működik.
2015. ápr. 11. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!