Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Képváltogatót szeretnék...

Képváltogatót szeretnék JQueryvel, de nagyon elakadtam. Hogy tudom hozzácsatolni a HTML-hez?

Figyelt kérdés

Ennek a tutorial alapján készítem: [link]



Tehát eddig megírtam a HTMLT és a CSS-t. Ezután letöltöttem a jquery.com-ról a jqueryt az adott könyvtárba, ahol van a HTML és CSS és átírtam a fájl nevét jquery.js-re. Ezután simán csak csináltam egy carousel.js-t és abba írtam a jquery-s részt és mentettem. Valószínű valami nagyon fatális hibát ejtek állandóan, de mivel most tanulom, nézzétek el. Apropó, az, hogy a jquery csak egy keretrendszer mit jelent?



2015. ápr. 13. 00:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdésedből azt vettem le, hogy a html és css fájl mappájába másoltad be a *.js fájlokat, de, ha te teljesen az alábbi "tutorial" alapján csináltad akkor ezeket a fájlokat egy "js" nevezetű mappába kell másolni.

<script type="text/javascript" src="js/jquery.js"></script>

<script type="text/javascript" src="js/carousel.js"></script>

Ezzel a két kóddal a js mappából hívod meg a jquery.js-t és a carousel.js-t.

2015. ápr. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nyomsz egy F12-t akkor megjelenik a fejlesztői eszköztár. Itt a Console (vagy Konzol) tabon esetleg láthatod, hogy mi baja van (ha nem szemantikai hiba).


A keretrendszer (framework) nagy vonalakban azt jelenti, hogy kapsz osztályokat, függvényeket, melyek magukban semmit sem érnek, viszont felhasználásukkal egyszerűbben, gyorsabban (és szebben) tudsz egy feladatot megoldani. A legot tudnám hozni példaként, a legokockák a keretrendszer osztályai és függvényei. Önmagukban semmit sem csinálnak, viszont összerakhatsz belőlük gyakorlatilag bármit.

2015. ápr. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak szebbek is amik jobban kezelik a különböző méretű képeket, és jóval egyszerűbben is meglehetne ezt csinálni.

[link]

2015. ápr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!