Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hírlevél küldés esetén hogyan...

Hírlevél küldés esetén hogyan lehet törölni a visszapattanó e-mailek címzettjeit? (php)

Figyelt kérdés
PHPmailer felhasználásával van 1 hírlevél küldőm. Gondoltam, hogy a hírlevél küldő programommal csatlakozok imap-pal a postafiókra, ahova bejönnek a visszapattanók és az alapján próbálom szűrni a leveleket. Cron indítaná a feldolgozást, csak a visszapattanók nem egyformák és nem is mindig mailer daemon tartalmúak, a levél fejléc is különböző. Van-e valamilyen bevált módszer vagy php class a visszapattanók szűrésére?

2015. jún. 9. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Én kicsit komplexebben oldottam meg...

A Return-Path, és Reply-To eltér.

A Return-Path címére kerülnek a visszapattanók.

A Reply-To címére pedig a válasz levelek.

Így a Return-Path -ra érkező leveleket kell csak vizsgálnom.

Nem foglalkozom vele milyen levél, szöveg, egyszerűen ami van benne email cím, azt hibásnak jelölöm az adatbázisba.

Ami pedig a Reply-To címre jön, lesz köztük automatikus, de azt már kézzel is lehet korrigálni.

2015. jún. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóval ha azért pattan vissza egy levél, mert valakinek betelt a postafiókja (quota exceeded), akkor azt is törlöd?
2015. jún. 9. 11:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze, mert minek tároljam, ha nem nézi a leveleit...

Általában a betelt postafiók, olyan amit nem olvasnak.

2015. jún. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!