Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ismertek valami jó fantasy...

Ismertek valami jó fantasy oldalt, ahol sok mindent megtudhatok legendákról, démonokról, meg pár lényről?

Figyelt kérdés
Egy készülő könyvön dolgozom, de eddig csak ilyeneket találtam: A Fantasy Földje meg Ősi hívás, de ezek nem a legjobbak...:( Pont azt nem találom, amit keresek! Ha tudtok ilyen oldalt, légyszi linkeljetek! :)

2015. jún. 17. 20:42
 1/4 anonim válasza:

[link]

Egyetemi professzor ajánlotta, itt mindent megtalálsz a görög vallásról.


A középkorban foglalkoztak ezekkel a különleges lényekkel, amelyeket összegyűjtötték, és ennek a gyűjteménynek a neve Bestiarium (benne van a bestia szó)

[link] (angol)


Sajnos egyebet nem tudok linkelni, de a Móra kiadónak van (vagy csak volt?) egy nagyon jó sorozata, amit mi pár éve megvettünk. Az itthon lévő kötetek:

Római regék és mondák (nem annyira mitológia, inkább legendaként és dicső múltként elmesélt történelmi tények)

Germán-kelta regék és mondák (germán istenségrendszer, germán mítoszok; nem isteni hősökről szóló egyéb jellegű, népi mondák (A hamelni patkányfogó, sellők, királyok...) és az Artúr mondakör)

Egyiptomi és mezopotámiai regék és mondák (itt sem annnyira mitológia, hanem inkább csodálatos események elbeszélése)

Keleti szláv regék és mondák

Japán regék és mondák

Héber mítoszok és mondák

Finnugor regék és mondák

Indiai regék és mondák


(Grimm mesék)


Egyébként a Bibliában rengeteg érdekes történet van pl. sárkányokról, stb. Ha nem a vallási oldalát nézed, egy nagyon jó könyv.


Egyéb könyvek:

Ovidius: Metamorphoses (nagyon sokat ír a római-görög népi hiedelmekről, pl. vérfarkasok is vannak benne)


Ugyan főként nem oldalakat linkeltem neked, hanem könyveket ajánlottam, de ezekben megleled, amit keresel. Nem írják le ezek a könyvek lexikonszerűen, hogy mi jellemző az egyes állatokra, de ha elolvasod őket (egy legenda kb 3 oldal...), akkor sokkal többet tudtál meg róluk, mint amit egy enciklopédia nyújthat.

2015. jún. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

(első vagyok) [link]

A középkori Bestiárium (angolul)

2015. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Óh, nagyon köszönöm! *-*
2015. jún. 18. 20:35
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor lesz pár könyv, amit be fogok szerezni. :D
2015. jún. 18. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!