Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen alkalmazást használjak...

Milyen alkalmazást használjak egy weblap teszteléséhez?

Figyelt kérdés

Hogy tudom megnézni, hogy az általam "készített" weboldal valamennyi böngészőn, illetve oprendszeren (android, iOs, windows) hibátlanul megjelenik?


Nekem csak 3 féle böngészőm van és windows-os asztali pc-m van, de kíváncsi vagyok, hogy hogy jelenik meg okostelefonokon és macbookokon is különféle böngészőkkel.


Esetleg ez egy fizetős szoláltatás lesz?



2015. jún. 20. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetőség szerint böngészőt...
2015. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt, hogy különböző kijelzőkön hogy néz ki az oldalad itt meg tudod nézni: [link]

De amúgy a legtöbb böngészőben van fejlesztői menü, ahol szintén kipróbálgathatod a különböző felbontásokat.

De amúgy nem sokban különböznek az új böngészők, csak néhány dologra kell odafigyelni:

Egyes CSS kódoknál kellenek "előjelek" (pl. -webkit-border-radius, -moz-border-radius). Mindig nézd meg hogy kell-e ilyesmi.

A windowsos betűtípusok nem mindig működnek pl. iPaden, szóval mindig töltsd fel az oldaladra az adott betűtípust és CSS-ben font-face-cel használd (persze csak ha szabad, vagy megvetted a jogot)

2015. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Drone007 ***** válasza:

Én általában firefox chrome és IE böngészőkre optimalizálok, de bizonyos css kódoknál a -o- előjelet os használom az opera szerelmesei miatt. Safari böngészőre windows alól elég nehéz optimalizálni, mivel a windows-os safari teljesen másként működik mit a mac-es.

Fejleszteni firefox vagy chrome böngészőkben érdemes. Mindkettőnek van a fejlesztő eszközei között olyan lehetőség amivel különböző felbontásokon tesztelhető az alkalmazás, illetve van hozzájuk megfelelő un. "user Agent Switcher", amivel emulálni lehet más böngészőket.

Viszont a érintőfelület működését, hogy miként működik az érintésvezérlés, azt csak céleszközön: okostelefonon tudod letesztelni. Ehhez nem árt beszerezni egy megfelelő készüléket, vagy olyan ismerőssel teszteltetni akinek van megfelelő készüléke.

2015. jún. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!