Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szerzői jogi nyilatkozatot én...

Szerzői jogi nyilatkozatot én is írhatok, saját feltételekkel vagy feltétlen szükséges ügyvéd hozzá ill. ha nem akkor mintát erre hol találok? Google nem barátom most. Nem találtam.

Figyelt kérdés
2015. jún. 25. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt írsz amit akarsz :-)
2015. jún. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:

A szerzői jog mindenképpen védi a szellemi termékedet, legyen szó honlapról, zenéről, videóról, írásról, akármiről. Adhatsz át jogokat másoknak, ehhez nem kell ügyvéd. Annyiból viszont nem árt, ha van, hogy esetleg olyan dologra is jogot adhatsz, amire nem akarsz. Vitatott esetben lehet, hogy a másik fél olyan jogi csűrés csavarást fog véghezvinni, ami alapján belemagyarázza az általad átadott jogot valami olyannak, amit nem szándékoztál átadni. De összességében nem szükséges ügyvéd, hogy jogokat adj másnak.


Nem tudom pontosan mi a célod, pontosan mire akarsz feljogosítani másokat és milyen jogokat akarsz megtartani. Esetleg a Creative Commons-t érdemes megnézni, ott szépen kidolgoztak gyakori jogkategóriákhoz részletes licenszszerződéseket. Lásd: [link] , [link] choose/

2015. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt nem akarom, hogy ha eladom az oldalt, akkor utána továbbértékesítsék, csak az én beleegyezésemmel, ill. ne tüntesse fel a későbbi programozó (ha nem engem kérnek fel fejlesztésre) sajátként az oldalt, valamint meg akarom tartani referenciának.
2015. jún. 25. 18:16
 4/5 anonim ***** válasza:
(Mi az ami miatt már a 100. témát nyitod ebben?)
2015. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:) igaz még csak asszem 5. kérdés de érdekel a dolog, de még mindig nem jutottam előbbre úgyhogy mindegy. ehhez a részéhez nem értek gondoltam kapok olyan választ amire tuti támaszkodhatok, de mindenki mást mond.
2015. jún. 25. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!