Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win7 vagy xp telepítésekor...

Win7 vagy xp telepítésekor feltétlen szükséges külön partíciót csinálni vagy mehet 1 re minden? Laptoprol van szó (40gb winyó)?

Figyelt kérdés
2013. jún. 1. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a vinyó 40-es, akkor felesleges kettévenni, mert túl kicsi ahhoz...
2013. jún. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

> Win7 vagy xp telepítésekor feltétlen szükséges

> külön partíciót csinálni

Szerintem érdemes külön partícióra tenni az operációs rendszert.

Tegyük fel, hogy valamit olyan szinten elb*szol, hogy kizárólag a teljes újratelepítés segít. Ha a rendszerpartíción voltak olyan fontos adatok, amikről még nem készítettél biztonsági mentést, akkor sz*pás van. Jöhet az adatmentés-bénázás CD-ről bootolható operációs rendszerrel. Ha viszont az adatokat egy külön partíción tárolod, akkor probléma esetén gond nélkül le tudod formázni a rendszerpartíciót, nem veszik el semmi fontos.


> Laptoprol van szó (40gb winyó)?

40GByte-os winchesterre én a helyedben nem telepítenék Win7-et. Alapból felzabálná a felét...

Inkább XP-t tegyél rá.

2013. jún. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a #2. hoz.

Az xp office-szal, és egy valag programmal együtt nekem 11GBon elfér, de 15GBon tuti, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy egy 40GBos vinyós laptopról van szó, és hogy azon milyen progik futnak. Végső esetben a d-re telepíted a programot. Mindenféleképp érdemes particionálni.

A win7 meg egymaga felenné a 40GBodat, és egy hónap múlva csak lesnél, meg itt rínál, hogy miért fogyott el az összes szabad hely a c-n...

2013. jún. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha az XP-t felteszed egy 15 GB-os partícióra, ott is nagyon hamar kicsi lesz az és akkor ugyan ott vagy. Ekkora vinyónál nincs értelme...
2013. jún. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem köszi
2013. jún. 1. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!