Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP, képek lementése más néven?

PHP, képek lementése más néven?

Figyelt kérdés

PHP-vel írtam egy űrlapot ami bekér egy csomó adatot, és ha a felhasználó akar, akkor csatolhat hozzá egy képet. Ha csatol hozzá képet, akkor annak az eredeti nevét (ami a felhasználó gépén is szerepel) átnevezi erre: $user."uploaded_picture".$szam

A $szam jelenesetben 1, tehát ha a felhasználó feltölt egy képet, azt szeretném elérni, hogy ez a szám eggyel nőjön, így nem fogja letörölni és átírni az előző feltöltött képet.



2015. jún. 27. 13:42
 1/6 A kérdező kommentje:

A form actionja a feldolgozo.php, ahol eddig ezt a problémát így akartam megoldani (részlet), sikertelenül:

$szam = 1;

move_uploaded_file($_FILES["new_post_file_pic"]["tmp_name"], "profil_adatok/kepek/profil_poszt_kep_".$szam.".jpg");

$szam = ++$szam;

2015. jún. 27. 13:46
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés? Az átnevezés vagy a számozás? Számozáshoz csinálhatsz hozzá adatbázisban egy mezőt amit mindig lekérdezel és növeled egyel a sikeres feltöltéskor.


Átnevezni meg ugye mozgatás közben a legjobb pl:

move_uploaded_file($_FILES["file"]["tmp_name"], "../img/imageDirectory/" . $newfilename;

2015. jún. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, hogy az adatbázisban elmentek egy külön számot, majd ha sikeres a feltöltés, növelem eggyel. Még nem próbáltam mert azt gondoltam van "szebb" megoldás, de akkor ezt kell alkalmaznom, köszi! :D
2015. jún. 27. 13:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Jah', közben látom írtál, a $szam változód elveszik miután lefutott a kód, ugye tudod? :P Ezért írtam én adatbázisban lévő számozást az előbb.
2015. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom :D
2015. jún. 27. 14:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem szebb, de mysql kihagyásával úgy lehet megoldani, hogy while ciklusba raksz egy ellenőrzést, ami 1 -től, kezdve növekszik, és megnézi hogy a cél fájl létezik -e, ha nem létezik akkor véget ér, meg van a sorszáma, és mehet a többi művelet.
2015. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!