Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Php űrlap ellenőrzés?

Php űrlap ellenőrzés?

Figyelt kérdés
Van egy űrlapom, amit leszeretnék ellenőriztetni, úgy, hogy ha hibát talál (pl. túl rövid felhasználónév) akkor ne ugorjon át az actionra, hanem írja ki pl. hogy túl rövid a felhasználónév. Próbáltam már mindenhogy, header után nem tudok kiírni semmit. Még arra gondoltam, hogy az actiont dinamikussá állítom javascriptel pl. hogy ha a felhasználónév túl rövid, akkor az action="" viszont ha megfelel minden a feltételeknek akkor az action="feldolgozo.php" de ez túl necces lenne. Valami más megoldás?

2015. júl. 13. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

A form actiont hagyd.

Plusz PHP oldalon is ellenőrizd az űrlapot, mivel a javascriptet igencsak könnyű manipulálni, vagy akár kikapcsolni.

2015. júl. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de "a form actiont hagyd" alatt azt érted, hogy a feldolgozó legyen ugyan azon az oldalon, mint az űrlap?
2015. júl. 13. 18:03
 3/7 anonim ***** válasza:

A form action paraméterét ne piszkáld, használd azt amit linkeltem. [link]

Vagy bármi mást.

[link]

2015. júl. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mármint nyugodtan belőheted a feldolgozo.php-re az actiont, de nem kell menet közben változtatgatni.
2015. júl. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Az ilyesmit úgy szoktam JS nélkül megoldani, hogy feldolgozáskor megvizsgálom a változókat: ha pl. rövid a felhasználónév, akkor visszatöltöm az űrlapot, beletöltöm a megadott változókat, és kiírom a megfelelő helyre a hiba okát. Ez azt is megoldja, ha üresen hagynak bizonyos mezőket, mert meg tudod vizsgálni, hogy üres-e a POST tömb olyan nevű értéke.


Tehát: action megy pl. a feldolgoz.php-re, de mielőtt bármit csinálna az adatokkal, azokat ellenőrzi. Ha minden okés, kitöltött, elég hosszú, valid stb., akkor menti el vagy küldi az emailt, más esetben visszadobja az űrlapot, beleteszi a megadott változókat, és kiírja a hiba okát (és semmi mást nem csinál).

2015. júl. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És amikor az actionról (valószínűleg header függvénnyel) visszatérsz akkor utána hogyan írsz ki bármit is? GET el továbbítod pl hogy ha hiba történt mert rövid a felhasználónév akkor visszaugrassz headerrel csak az URL-hez hozzá rakod pl.ezt: ?error=1 és ez alapján írod ki hogy rövid a felhasználónév?
2015. júl. 14. 01:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Headerrel? Nem.

Függvényként hívom meg az űrlapot, és paraméterként adom át a hibajelet. De nyilván van ennél jobb vagy modernebb megoldás is.

2015. júl. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!